رسیدگی به این پرونده از چند ماه پیش بدنبال طرح برخورد با سارقان در پایتخت کلید خورد. در این طرح فردی به‌نام میثم در یک پاساژ تجاری دستگیر شد و در بازجویی‌ها همدستانش را معرفی کرد.

ارتباط و دوستی میثم با همدستانش به ۳ سال قبل برمی گشت، زمانی که او در ۱۶سالگی به اتهام درگیری و سرقت گوشی دستگیر و به سه‌سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شد. در آن مکان دوستی میثم با سعید، فرید و نوید شکل گرفت. این آشنایی تا حدی بود که آنها تصمیم گرفتند بعد از آزادی با همکاری یکدیگر اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه کنند.

این باند صبح روز شنبه از زندان به شعبه نهم دادگاه کیفری به ریاست قاضی محمدی کشکولی انتقال یافتند و تا محاکمه شوند.

اظهارات متهمان در دادگاه

پس از طرح شکایت شاکیان پرونده، متهمان به دفاع از خود پرداختند و میثم به عنوان اولین متهم به قاضی گفت: من فقط یک سرقت را قبول دارم. من چند سال پیش هم در جریان یک درگیری متهم به سرقت گوشی شدم که به سه سال حبس محکوم شدم درحالی که اصلاً گوشی سرقت نکرده بودم.

در ادامه قاضی از او پرسید: علت بستری شدنت در بیمارستان آن هم چند روز پس از سرقت چه بود؟

میثم پاسخ داد: من به خاطر اینکه به دختر مورد علاقه‌ام برسم خودزنی کردم، بعد از آن ماجرا هم گوشی سرقتی را به مادر آن دختر کادو دادم.

سعید دیگر متهم این پرونده هم گفت: فقط سرقت چند گوشی را قبول دارم.در ادامه فرید و نوید ادعا کردند که بی‌گناه هستند و سرقت کار آنها نبوده است. نوید که تبعه افغانستان است به قاضی گفت: من چون ایرانی نیستم دستگیر شده ام.

با پایان اظهارات متهمان ختم جلسه اعلام شد و قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.