الفالح با اشاره به برنامه‌های دو سال آینده شرکت نفت عربستان (آرامکو) در راستای افزایش فعالیت‌های اکتشافی خود در دریای سرخ، تاکید کرد که امکان سنجی سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفته است، اما در خصوص حجم گاز کشف شده و جای دقیق آن توضیحی نداد.

دریای سرخ خلیجی از اقیانوس هند است که بین شبه‌جزیره عربستان و شمال شرقی قارهٔ آفریقا قرار دارد. دهانه باب‌المندب آن را به اقیانوس هند می‌پیوندد. کانال سوئز در شمال آن را به دریای مدیترانه وصل می‌کند. همسایگان این دریا کشور‌های عربستان سعودی، یمن، جیبوتی، اتیوپی، سودان، مصر، رژیم صهیونیستی و اردن می‌باشند. این دریا حد فاصل میان دو قاره آسیا و آفریقا است.

ذخیره گاز طبیعی عربستان سعودی طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا ۳۰۳ تریلیون فوت مکعب در سال ۲۰۱۷ میلادی بوده و بعد از روسیه، ایران و قطر در رتبه چهارم قرار دارد.

میزان تولید گاز طبیعی شرکت آرامکو در سال ۲۰۱۷ میلادی روزانه به ۱۲.۴ میلیارد فوت مکعب رسید که نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی رشد داشته است.

وزیر انرژی عربستان در خصوص نفت دریای سرخ افزود: حجم نفت این دریا محدود و فرایند تولید آن پر هزینه است چرا که در قسمت‌های عمیق دریا با عمق ۱۲۰۰- ۱۵۰۰ متری یافت می‌شود.

عربستان سعودی بزرگ‌ترین صادرکننده نفت خام در دنیا بشمار می‌آید، این در حالی است که از نظر حجم تولید بعد از روسیه و ایالات متحده قرار دارد.

فالح تاکید کرد که آرامکو در صدد است در جنوب قاره آفریقا سرمایه گذاری کند تا به این وسیله به آفریقای سیاه راه یابد.