محمدجواد ظریف در دیدار با محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی، ضمن تشکر از همراهی مردم و مسؤولان کشور در موضوع تثبیت جایگاه وزارت امورخارجه اظهار داشت: استانداران استان‌های مرزی در سفرهای منطقه‌ای رئیس جمهوری و وزرا باید حضور موثری داشته باشند.

وی اظهارداشت: توسعه ارتباطات و تعاملات استانی با همسایگان با هماهنگی وزارت امورخارجه، اولویت اول سیاست خارجی منطقه‌ای جمهوری اسلامی است و استان‌های مرزی همانند گذشته در این زمینه می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند.

وزیر امورخارجه ایران از توجه و نگاه تعاملی مسؤولان استان به ویژه نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان شرقی به مجموعه فعالیت‌ها و خدمات رسانی وزارت امورخارجه در استان آذربایجان شرقی قدردانی کرد.

استاندار آذربایجان شرقی هم با ارائه گزارشی از تحولات و روند توسعه‌ای استان بویژه در ارتباط با تعاملات و ارتباطات بین المللی این استان با خارج از کشور، گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های بالای اقتصادی و فرهنگی در تبریز، شاهد روند رو به رشد روابط خارجی استان آذربایجان‌شرقی در سال‌های اخیر و پذیرش بیش از ۴۰۰ هیأت خارجی در سطوح مختلف بودیم.

محمدرضا پورمحمدی با تشکر از هماهنگی‌ها و حمایت‌های مجموعه وزارت امورخارجه در پیشبرد امور با اهتمام و تلاش‌های وافر رئیس نمایندگی آن وزارت خانه در تبریز، حمایت بیشتر وزارت امورخارجه بویژه شخص دکتر ظریف برای توسعه بیش از پیش روابط استان با کشورهای خارجی بویژه همسایگان در شرایط جاری کشور را خواستار شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین به نقش و جایگاه بی‌بدیل تبریز و استان آذربایجان شرقی در ارتباط با ظرفیت و توان آن در افزایش و توسعه ارتباطات کشور با همسایگان اشاره کرد و گفت: مردم و مسؤولان استان آماده نقش آفرینی و پیشتازی در این خصوص هستند.