مجلس نمایندگان آمریکا عصر پنج شنبه به این قطعنامه در شرایطی رای داد که حزب دمکرات به دلیل اظهارات ضد رژیم صهیونیستی ایلهان عمر، نماینده مسلمان آمریکا تحت فشار شدیدی قرار گرفته بود.

تصویب این قطعنامه نشان داد که قانون گذاران آمریکایی به رژیم صهیونیستی بیش از کشور خود وفادارند.

&#۳۹;ایلهان عمر&#۳۹;۳۸ ساله سومالیایی الاصل اشاره دارد که در انتخابات میان دوره‌ای آبان ماه سال گذشته به نمایندگی از ایالت میته سوتا به مجلس نمایندگان آمریکا راه یافت.

از همان ابتدای راهیابی این نماینده مسلمان به کنگره؛ برخی نمایندگان جمهوریخواه و حتی هم حزبی‌های او در حزب دمکرات آمریکا نسبت به مواضع ضدصهیونیستی وی؛ جبهه گیری کردند.

او بار‌ها در سخنرانی و مصاحبه‌های خود با رسانه‌های آمریکایی با هشدار و انتقاد درباره نفوذ گسترده صهیونیست‌ها در هیات حاکمه آمریکا نسبت به سیاست‌های دولت ترامپ در برتری قائل شدن نسبت به رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرده است.

&#۳۹;عمر&#۳۹; نقش لابی گران صهیونیست درسیاست آمریکا را مخرب دانسته و گفته بود که این لابی‌ها به اعضای کنگره پول می‌دهند تا ازرژیم صهیونیستی دفاع کنند.

او در یادداشت توئیتری در واکنش به موج تخریبی علیه وی نوشت مخالفت با &#۳۹;بنیامین نتانیاهو&#۳۹; نخست وزیر رژیم صهیونیستی و اشغالگری به معنای یهودستیزی نیست. اینکه وقتی کسی از اسراییل حمایت نمی‌کند؛ ضد آمریکایی معرفی و توصیف می‌شود؛ مشکل آفرین است.