علی دایی در نشست خبری پس از پیروزی تیمش برابر فولاد خوزستان، اظهار کرد: ما امروز بهتر از تیم فولاد بودیم. نیمه اول موقعیت‌های زیادی داشتیم که برنده باشیم اما فرصت‌های ما به گل تبدیل نشد. فولاد فقط در نیمه اول روی یک ارسال فرصت گلزنی داشت و در طول بازی کاری نکرد. ما با توضیحاتی که به بازیکن تیم داده بودیم، اجازه نداریم کاری بکنند.

دایی ادامه در پاسخ به سوال ایسنا درباره اشتباهات داور و اعتراض خودش به این مسأله هم گفت: زندگی ما با فوتبال گذشته است و طی ٣٠ سال از در فوتبال همه چیز را می‌دانیم. همیشه گفته‌ام ببینید داوری‌ها چقدر نتایج را را عوض کرده است. ما دوست نداریم اعتراض کنیم اما گاهی وقتی مسائل علنی را می‌بینیم مجبور به اعتراض می‌شویم. اعتراض هم مسأله طبیعی است. در دیدار پاریس و منچستر دیدید سرمربی آلمانی چقدر به داوری اعتراض می‌کرد. کسی نمی‌تواند بگوید چرا اعتراض می‌کنید. ما جسم بی جان نیستیم که واکنشی نشان ندهیم. اگر داوری کار خودش را درست انجام بدهد ما هم اصلاً حرف نمی‌زنیم. در بعضی موارد امروز نیمکت نشینان من اعتراض کردند که من گفتم داور درست تصمیم گرفته و کسی حق اعتراض ندارد. ما دوست داریم نتیجه بر اساس شایستگی تیم‌ها رقم بخورد.

او درباره عملکرد بازیکنان امید تیمش هم گفت: مطمئن باشید ما بازیکنان خوب دیگری داریم که منتظر فرصت هستیم به آن‌ها میدان بدهیم. چند بازیکن دیگر هم داریم که من عاشق فوتبال این بازیکنان هستم.

دایی همچنین درباره حضور بازیکنانش در تیم ملی امید هم تصریح کرد: بازیکنانم فردا و پس فردا در اختیار تیم ملی امید خواهند بود. اما بعد از دو روز قبل از بازی با پیکان من به بازیکنانم نیاز دارم و باید برگردند. من به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهم بعد از دو روز در تیم امید باشند چون شرایط ما حساس است. آن‌ها هم باید به تیم ملی کمک کنند هم در خدمت تیم سایپا باشند. ما برای تیم ملی امید هم آرزوی موفقیت می‌کنیم تا بعد از سال‌ها به المپیک صعود کند. قبلاً هم گفته‌ام این مسائل با تعامل حل می‌شود نه اینکه زوری بخواهند کاری کنند.