روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو امروز نوشت: "دمیتری مدویدیف" نخست وزیر روسیه به دیپلمات‌های آمریکایی که از رئیس دولت لوکزامبورگ خواسته بودند در دیدار با وی (مدویدیف) مواضع تندی در قبال شبه جزیره کریمه اتخاذ کند، توصیه کرد که قبل از اظهارنظر در این باره، کتاب‌های آموزشی درباره حقوق بین الملل را با دقت مطالعه کنند.

پیش از این سفارت آمریکا در لوکزامبورگ از دولت این کشور خواسته بود تا در جریان نخست وزیر روسیه، مواضع قاطعی درباره مسئله الحاق شبه جزیره کریمه به فدراسیون روسیه اتخاذ کند. به عقیده دیپلمات‌های آمریکایی، این سفر فرصت بسیار خوبی برای لوکزامبورگ است تا قاطعانه از روسیه بخواهد تا سیاست خود در قبال کریمه را تغییر دهد.

مدویدیف روز گذشته (چهارشنبه) در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی پس از پایان مذاکرات دوجانبه در لوکزامبورگ در این باره گفت: «در همینجا می‌خواهم توجه شما را به این موضوع جلب کنم که چنین اشخاصی باید قبل از قرار گرفتن در مسئولیت‌های دیپلماتیک، ساده‌ترین کتاب‌های آموزشی مربوط به حقوق عمومی بین الملل، از جمله مفهوم تمامیت ارضی کشورها، را با دقت زیاد مورد مطالعه قرار دهند.»

نخست وزیر روسیه تاکید کرد: «تمامیت ارضی، به معنی "ارجحیت قانونی دولت‌ها بر امور داخلی و استقلال دولت در تصمیم گیری‌های مربوط به اوضاع داخلی در خاک این کشور" است. این یک درک کلاسیک از تمامیت ارضی است. اکنون شاید دیپیمات‌های آمریکایی متوجه قضیه شوند، هرچند من هنوز در این باره تردید دارم.»