مسیح مهاجری، از حامیان جدی مرحوم هاشمی است. روزنامه وی در چند سال اخیر نیز اغلب از دولت روحانی حمایت کرده است. با این وجود، وی در گفت‌وگو با سایت انتخاب، درباره ناکارآمدی فهرست امید در مجلس و شورای شهر اظهار داشت: آقایان اصلاح‌طلب! شما که بالاخره اینها را برای نمایندگی مجلس صالح دانستید حالا بیایید پاسخگو باشید که اینها دارند در مجلس چکار می‌کنند؟ باید به قضیه اینطوری نگاه کنیم. حالا اگر آن ۴، ۵ نفر را که اگر ثبت‌نام می‌کردند و رد می‌کردند به این تعداد اضافه کنید، مگر چقدر می‌شد. هر نفر یک رای دارد. تازه همین الان هم بعضی از آدم‌های سرشناس اصلاح طلب در مجلس هستند. اینطوری نیست که همه را رد کرده باشند. بنابراین درست است که ایرادهایی به شورای نگهبان هم وجود دارد ولی ما همه قضیه را با محکوم کردن شورای نگهبان حل نکنیم و صورت مسئله را اینطوری پاک نکنیم. اینطور نیست. 

وی در ادامه این مصاحبه می‌گوید: من اصلا این را قبول ندارم که آقای روحانی با رأی اصلاح‌طلبان رئیس‌جمهور شده باشد. اصلا اینطوری نیست. آقای روحانی بعد از رد صلاحیت آقای هاشمی رفسنجانی و اینکه آقای هاشمی گفتند رای من به روحانی است، بالا آمد. والا تا آن وقت دو، سه میلیون بیشتر رای نداشت. 

مهاجری گفت: اصلاح طلبان ۱۰ درصد در قضیه بودند. چون اینطوری نبود که هرچه بالاسری‌ها بگویند عمل کنند و در بین خودشان اختلافاتی داشتند. بنابراین اصلا اصل ماجرا را از ذهن مان بیرون کنیم که اصلاح طلبان روحانی را رئیس‌جمهور کردند، بیخود می‌گویند. آقای روحانی هم البته به اصلاح طلبان بها و یک مقدار سهم داد که من با این جور نگاه اصلا مخالفم. دولت که گوشت قربانی نیست بخواهید به هر طرف سهم بدهید. 

وی گفت: برای چی دولت الان ضعیف است؟ برای همین. یعنی نگاه می‌کنند ببینند حالا چه کسی را بگذاریم که فلان جا راضی باشد. این آدم‌های ضعیفی که الان در خیلی از وزارتخانه‌ها سر کار هستند البته وزیر قوی هم داریم ولی خیلی از وزرا ضعیف هستند. اصلا حدشان وزارت نیست. برای همین نگاه‌های غلط است. واقعا شایسته سالاری نیست.

مسیح مهاجری در پاسخ این سوال خبرنگار که «در مورد حلقه اصلی آقای روحانی و اطرافیان ایشان مباحثی وجود دارد. برخی معتقدند که اینها حتی به جریان انجمن حجتیه منتسب هستند. احتمالا بتوانید تشخیص دهید که منظورم مشخصا چه کسی است. این بحث را چقدر جدی می‌دانید؟»، گفت: بله، بدون اینکه انجمنی بودن خودشان را مطرح کنند و خودشان را به آن عنوان بشناسانند، وجود دارند و هستند. الان یک جریان خطرناک‌تری پیش آمده که البته جدید است. این می‌تواند به همان مطلبی که شما گفتید و من تأیید کردم، منضم شود و آن اینکه اخیرا بعضی از انجمن حجتیه‌ای‌های مارک‌دار و سابقه‌دار شروع به سخنرانی در این طرف وآن طرف می‌کنند و در سخنرانی هایشان دقیقا حرفهای گروه مقابل دولت و دلواپسان را در مورد برجام مطرح می‌کنند. با گوش دادن سخنرانی برخی از اینها احساس کردم یک پیوندی بین این دو جریان انجمن حجتیه و مخالفین دولت برقرار شده که می‌خواهند هرطور شده برجام را از بین ببرند، دولت را زمین بزنند و در دولت بعدی سهیم باشند. این خطرناک است.

مهاجری افزود: من از اول وجود افراد نزدیک به حجتیه را با خود آقای روحانی مطرح کردم ولی ایشان به راحتی از کنارش گذشت.

ادعای مسیح مهاجری درباره الصاق منتقدان برجام به انجمن حجتیه در حالی است که مؤسسان آمریکایی و اروپایی برجام، پدر جد و پایه‌گذار انحراف انجمن حجتیه هستند؛ جریانی که حاکمیت اسلام و ولایت فقیه را تخطئه می‌کند و دنبال عرفی کردن سیاست است. این همان خطی است که جان ساورز رئیس وقت سرویس جاسوسی انگلیس (MI۶) درباره کارکرد مورد انتظار از برجام مطرح کرد. او که قبلاً عضو تیم مذاکرات هسته‌ای انگلیس بود، نهم مهر ۹۴ به سی‌ان‌ان گفت: «برجام ظرف ۱۵ سال آینده، ایران را به کشوری میانه‌رو تبدیل خواهد کرد. ما شاهد کشوری هستیم که در مرحله انتقال از پایه‌های انقلابی به کشوری نرمال‌تر قرار دارد اما در مقابل این مسیر، در داخل ایران چالش وجود دارد. ما نیاز داریم به شکلی استراتژیک صبور باشیم و به آن فرصت بدهیم در ده پانزده سال آینده (دوره اجرای برجام) توسعه پیدا کند و به کشوری نرمال تبدیل شود».

همچنین این نکته گفتنی است که اتفاقاً عضو انجمن حجتیه در میان برخی اطرافیان روحانی، حامی دو آتشه برجام هستند.