پس از دیدار پرسپولیس و پاختاکور ازبکستان، و جمع‌آوری نظرات کارشناسان داوری، باشگاه پرسپولیس شکواییه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرد. در این نامه بر چند نکته تاکید شده است؛ از جمله اینکه اشتباه تیم داوری در این مسابقه باعث از دست دادن دو امتیاز برای پرسپولیس شد و یک امتیاز را هم به حساب تیم مدعی دیگر واریز کرد.

در این نامه تاکید شده است؛ تک گل تیم پاختاکور ازبکستان در دقیقه ۵ مسابقه در حالی به ثمر رسید که بازیکن زننده گل بیکمائف (شماره ۲۱) در منطقه آفساید قرار داشت و بنا بر نظر غالب کارشناسان لحظه‌ای قبل از این صحنه، شماره ۱۰ پاختاکور روی مدافع پرسپولیس مرتکب خطا و در نهایت ریباند توپ او منجر به گل شد. داور و کمک او هیچ‌یک از این دو مورد را در تصمیم خود لحاظ نکرده‌اند.

باشگاه پرسپولیس در بخش دیگری از نامه خود با اشاره به این مساله که تیم فوتبال پرسپولیس و هواداران آن در ادوار قبلی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نیز لطمات بعضاً جدی از ناحیه چنین اشتباهاتی دیده‌اند، نگرانی خود را از احتمال تکرار این موارد اعلام کرده است.

در این نامه هم‌چنین با اشاره به اینکه تلاش‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته برگزاری رقابت‌ها در افزایش کیفیت فنی بازی‌ها، داوری‌ها و برگزاری مسابقات مشهود، ملموس و قابل تقدیر است، تقاضا شد با توجه به اهمیت بالایی بازی‌های گروه چهارم رقابت‌ها و مدعی بودن هر چهار تیم حاضر برای صعود به مرحله یک هشتم پایانی، از داوران سطح اول قاره برای قضاوت بازی‌های این گروه بهره گرفته شود.