رویترز گزارش داد، این اظهار نظر از سوی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا پس از آن مطرح شد که دیدار میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی در هانوی بدون توافق پایان یافت.

دیدار میان رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام بدون دستیابی به توافق یا برنامه‌ای برای سومین نشست میان آنها یا هیات‌هایشان، پایان یافت.

پمپئو در گفت‌وگویی با خبرنگاران، اظهار کرد: امیدوارم و البته هنوز متعهد نمی‌شوم که ما بتوانیم هیأتی را از جانب خود به کره شمالی اعزام کنیم. با این حال من گروهی را در چند هفته آتی به پیونگ یانگ اعزام می‌کنم.

وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد: من به تلاش‌هایم برای یافتن راه‌حل‌هایی به منظور برگزاری مذاکرات آتی با کره شمالی ادامه‌ می‌دهم.

دو طرف دلایل مختلفی را برای پایان بدون توافق نشست هانوی اعلام کردند. ترامپ روز پنجشنبه‌ به خبرنگاران گفته بود کره شمالی به دنبال لغو تحریم‌ها است، اما وزیر امور خارجه کره شمالی این ادعا را رد کرده است و گفته بود که پیونگ یانگ تنها به دنبال لغو بخشی از تحریم‌ها در ازای انهدام سایت اتمی یانگ‌بیون است.

پمپئو همچنین خاطرنشان کرد: ما در یک چالش اساسی گرفتاریم تا رهبری ۳۵ ساله کره شمالی را متقاعد کنیم که استراتژی تاریخی که آنها می‌گویند براساس آن نبود تسلیحات اتمی باعث سقوط کره شمالی و دولت این کشور می‌شود و اینکه این تسلیحات تنها راه برای دستیابی به امنیت در کشورشان است، از بین ببریم. آنها به این مساله اعتماد دارند و مطمئن هستند که این تسلیحات اتمی از آنها حفاظت می‌کند.