رادیو پاکستان نوشت، عبدالله دوم در یک گفتگوی تلفنی با عمران خان نخست‌وزیر پاکستان نگرانی خود از تنش رو به افزایش میان پاکستان و هند را ابراز و از خویشتن داری عمران خان در این &#۳۹;وضعیت دشوار&#۳۹; قدردانی کرده است. عمران خان نیز در این گفتگوی تلفنی طرح های خود برای حفظ صلح میان پاکستان و هند به خاطر آنچه که وی &#۳۹;مردم دو کشور و منطقه&#۳۹; خوانده را با عبدالله دوم در جریان گذاشته است. وی تأکید کرد که موضوع کشمیرکه میان دو کشور لاینحل مانده باید بر اساس قطعنامه های سازمان ملل حل و فصل شود.

وی همچنین از نخست وزیر اردن برای ارائه پیشنهاد میانجیگری تشکر و از او به منظور سفر به اسلام آباد دعوت به عمل آورده است.

در سه روز گذشته فعالیت های نظامی هند و پاکستان در منطقه کشمیر افزایش یافته است.

حمله انتحاری ۱۴ فوریه(۲۵ بهمن) گروه تروریستی موسوم به «جیش محمد» به نیروهای هندی در پولوامای کشمیر و کشته شدن دستکم ۴۱ تن از آنها به تنشی دنباله دار میان دو کشور هند و پاکستان تبدیل شده است.

گروه تروریستی جیش محمد مسئولیت این حمله را پذیرفته است و هند می گوید پاکستان از این گروه حمایت می کند. اما اسلام آباد این اتهامات دولت دهلی نو را رد کرده است.

جنگنده های هند سه شنبه به مواضع این گروه تروریستی مستقر در پاکستان حمله کردند و گفته می شود، ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن از آنها را کشتند.

پاکستان پس از این حمله اعلام کرد که به این اقدام هند واکنش نشان خواهد داد.

رسانه های پاکستانی اعلام کردند که نیروی هوایی این کشور دو جنگنده هند را در آسمان پاکستان سرنگون کرده و یک خلبان دهلی نو نیز بازداشت شده است.

همچنین رسانه های هند از هدف قرار گرفتن یک جنگنده اف ۱۶ پاکستان در منطقه کشمیر خبر دادند.

هند خواهان تحویل فوری خلبان خود توسط پاکستان شده است و عمران خان نخست وزیر پاکستان وعده داده که خلبان هند امروز(جمعه) آزاد خواهد شد.