امیر روحی ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: دارندگان قبوض ودیعه‌ گذاری تا تاریخ ۳۰‌/۱۱‌/۱۳۸۵ که پیش از این به تکمیل اطلاعات و دریافت کد رهگیری از سامانه reserve.haj.ir اقدام کرده اند می توانند از ساعت ۱۰ صبح جمعه ۱۰ اسفند ماه با مراجعه به این سامانه ثبت نام کنند.

وی افزود: دارندگان اسناد ودیعه گذاری اسفند ماه ۱۳۸۵ نیز به عنوان اولویت های ذخیره می توانند طبق زمانبندی ذیل در صورت وجود ظرفیت های خالی احتمالی به این سامانه مراجعه و ثبت نام کنند.

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی با اشاره به زمان ثبت نام دقیق گفت: دارندگان قبوض ودیعه گذاری از تاریخ ۳۰‌/۱۱‌/۱۳۸۵(اولویت اصلی) از ساعت ۱۰ صبح ۱۰‌/۱۲‌/۱۳۹۷، دارندگان قبض ودیعه‌گذاری از تاریخ ۰۱‌/۱۲‌/۱۳۸۵ تا تاریخ ۱۵‌/۱۲‌/۱۳۸۵ از روز ۱۵‌/۱۲‌/۱۳۹۷ و دارندگان قبض ودیعه‌گذاری از تاریخ ۱۶‌/۱۲‌/۱۳۸۵ تا تاریخ ۳۰‌/۱۲‌/۱۳۸۵ از صبح ۲۰‌/۱۲‌/۱۳۹۷ می توانند فرآیند اعزام خود را تکمیل کنند.

روحی ملکی از متقاضیان اعزام به حج تمتع خواست برای کسب اطلاعات تکمیلی به درگاه اینترنتی حج و زیارت استان آذربایجان شرقی به آدرس Azsharghi.haj.ir مراجعه کنند.

وی در بخش دیگری از ساماندهی ۱۵ هزار کارگزار فرهنگی برای انجام امور عتبات عالیات عراق خبر داد و ادامه داد: تاکنون بیش از ۱۳ هزار نفر از روحانیان و ۲ هزار نفر از مداحان در قالب کارگزاران فرهنگی برای انجام امور مربوط به عتبات عالیات عراق ساماندهی شده اند.

مدیر حج و زیارت استان با اشاره به نقش مهم این کارگزاران گفت: نقش و جایگاه روحانیون و مداحان در کارهای فرهنگی در کاروان بسیار با اهمیت است و باید از این فرصت برای نشر معارف اسلامی و اهل بیت(ع) به شکل صحیح استفاده شود.