وزیر خارجه کره شمالی شامگاه پنجشنبه بعد از ناکامی مذاکرات دو روزه رهبر این کشور و رئیس‌جمهور آمریکا در «هانوی» پایتخت ویتنام،  اظهارات مقام‌های واشنگتن درباره شکست این مذاکرات به دلیل درخواست پیونگ یانگ برای لغو همه تحریم‌ها را رد کرده است.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در اولین واکنش رسمی مقام‌های کره شمالی به شکست مذاکرات «کیم جونگ اون» و «دونالد ترامپ» در ویتنام، «ری یونگ هو» وزیر خارجه کره شمالی درباره این نشست دو روزه اظهارنظر کرده است.

وزیر خارجه کره شمالی که در مذاکرات دو روزه سران دو کشور در «هانوی» ویتنام حضور داشته، در همین شهر به اظهارات مقام‌های آمریکایی درباره اینکه درخواست پیونگ یانگ برای رفع همه تحریم‌ها سبب شکست مذاکرات شده، واکنش نشان داد.

ری یونگ هو در یک کنفرانس خبری در هانوی گفت که کره شمالی تنها به دنبال رفع بخشی از تحریم‌ها بوده است.

وزیر خارجه کره شمالی همچنین تاکید کرد که این کشور در مذاکرات هانوی تلاش کرد تحریم‌هایی که بخش غیرنظامی و زندگی مردم کره شمالی را هدف قرار داده‌اند برداشته شوند.

دیپلمات ارشد کره شمالی همچنین به خبرنگاران گفت که کشورش برای «از بین بردن دائمی همه تاسیسات تولید مواد اتمی» در سایت اتمی «یونگ بیون» آمادگی داشت و همچنین آماده بود که به بازرسان آمریکایی برای نظارت بر این روند اجازه حضور در کره شمالی بدهد.