وینفرد شفر در نشست خبری بعد از پیروزی تیمش مقابل فولاد خوزستان اظهار داشت: قبل از اینکه در مورد بازی حرف بزنم اجازه بدهید در مورد هواداران خوبمان صحبت کنم. آنها دیروز و امروز کنار ما بودند و خوشحالم امروز آنها را خوشحال کردیم. آنها فراتر از یار دوازدهم برای ما بودند.

وی افزود:  ابتدا می‌خواهم به بازیکنان تیمم تبریک بگویم. هم آنهایی که بازی کردند و هم آنهایی که نیمکت نشین بودند. اگر نیمکت‌نشینان خوب نباشند، تیم نمی‌تواند برنده باشد. قبلا هم گفته بودم به همه بازیکنانم نیاز دارم و دیدید امروز صیادمنش مصدوم شد و چشمی هم محروم شد؛ بنابراین همه بازیکنان ما باید آماده باشند، زمانی که نیمکت‌نشینان به زمین آمدند با شور و علاقه باز یکردند و به تیم کمک کردند.

سرمربی تیم استقلال تأکید کرد: ما در این هفته‌ها بردهای خوبی به دست آوردیم و هفته گذشته هم بازی خوبی انجام دادیم آن هم در یک زمین خوب، پاس‌های خوبی می‌دادیم و روان کار کردیم. اما امروز با تیمی بازی داشتیم که بلند بازی می‌کرد و پرس خوبی انجام می‌داد. آنها در نیمه دوم حدود ۲۰ پاس برای مهاجم بلندقامتشان ارسال کردند و ما کار سختی داشتیم. به دروازه‌بان، مدافعان وبازیکنان استقلال تبریک می‌گویم و در مورد این سبک از بازی‌ها در آلمان اصطلاحی داریم که به آن مسابقه می‌گوییم «چرک» ولی در ایران این بازی‌ها سخت است و باید بگویم بازیکنانم خیلی زحمت کشیدند.

وی افزود: باز هم به بازیکنانم به خاطر برد امروز تبریک می‌گویم. ۳-۴ روز قبل صحبتی را با فتحی مدیرعامل باشگاه داشتم و گفتم باید به خاطر داشتن چنین تیمی خوشحال باشیم. تیمی که با این شکل تیمی و هویتی که دارد باید هر کاری برای موفقیت تیم انجام دهیم.. هر کاری لازم باشد ما انجام می‌دهیم.

سرمربی استقلال درباره لیستی که تهیه کرده، عنوان کرد: من لیستی را برای موفقیت تیم به باشگاه داده‌ام. فصل قبل هم همین کار را کردم اما آخر فصل ۴ نفر از بازیکنان ما رفتند و امسال نمی‌خواهیم این اتفاق برای ما رخ دهد. مدیر باشگاه موارد لازم را می‌داند و من هم تجربه لازم را دارم به همین دلیل می‌گویم استقلال اولویت ماست.

شفر همچنین خاطرنشان کرد: فردا ریکاوری داریم و بعد به سمت قطر پرواز می‌کنیم. زمانی برای سایر کارها نداریم. نکته اول اینکه استقلال برای ما شماره یک است و همه برای این تیم کار می‌کنند. ما هر ۴ روز یکبار بازی داریم و بازیکنان ۱۰۰ درصد تلاش خود را می‌کنند. الدحیل میلیون‌ها دلار خرج کرده و چند بازیکن مصدومی که مقابل پرسپولیس داشتند حالا برگشته‌اند. الهلال هم همین طور. شاید ۱۵ میلیون دلار برای یک بازیکن هزینه کرده باشد. اگر همه تیم ما مثل امروز باشند آن موقع شانس خوبی برای نتیجه خواهیم داشت اما کار سختی است. استقلال به ماساژور و ریکاوری حرفه‌ای نیاز دارد امیدوارم همه درک کنند و اگر همه کمک نکنند شانس برای یک امتیاز هم نداریم.