روز دوشنبه‌ هفته‌ جاری، بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه بعد از هشت سال به ایران سفر کرده و در دیدار با رهبر انقلاب، با اشاره به نقش ایران در پیروزی مردم سوریه بر دشمنان تصریح کرد: «جمهوری اسلامی در این حادثه فداکارانه در کنار ما بود و لازم است موفقیت کنونی را به جنابعالی و همه ایرانیان تبریک بگویم و از آنان قدردانی کنم.» اما فراتر از این سخنان، سفر اسد به ایران را می‌توان آغازگر مرحله‌ جدیدی از معادلات منطقه دانست. به همین مناسبت، سخن هفته‌ این شماره‌‌ خط حزب‌الله با عنوان «حرکت به سمت آینده روشن» به این موضوع پرداخته است. 

در بخشی از متن چنین می‌خوانیم: نیم قرن بعد از افتضاح جنگ ۶ روزه و سی سال بعد از جنگ هشت ساله‌ عراق با ایران، شاید کسی تصور نمی‌کرد که نه‌ تنها چهارمین ارتش قدرتمند جهان (یعنی ارتش صهیونیستی) بلکه کل نظام سلطه، با همه‌ توان و قدرت مادی و نظامی خود، مقهور تعدادی جوانِ عاشق «انقلاب خمینی» شوند و رئیس‌جمهوری قدرتمندترین کشور دنیا، چندین ماه پیش با عصبانیت اعلام کند که «ما تا همین سه ماه پیش، هفت تریلیون دلار در خاورمیانه خرج کرده‌ایم. ۹ میلیارد یا میلیون، بلکه هفت تریلیون دلار... ما خیلی زود سوریه را ترک می‌کنیم، بگذارید بقیه به حساب آنجا برسند... خیلی زود، از آنجا خارج می‌شویم و خیلی زود به خانه، به جایی که به آن تعلق داریم، باز می‌گردیم.»

همچنین رهبر انقلاب در بیانیه‌ گام دوم، در کنار توصیه به امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده که کلید اساسی همه‌ قفل‌ها، و نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد است، توجه به ۷ سرفصل اساسی و مهم را به جوانان توصیه کردند. خط حزب‌الله در اطلاع‌نگاشت این شماره خود به بازخوانی این اصول هفت‌گانه پرداخته است.

سایر بخش‌های نشریه که خواندن آنها توصیه می‌شود نیز به شرح زیر است:

عمده مشکلات اقتصادی ناشی از سوءمدیریت است نه تحریم‌/ مسئله مردم

حرف هر کس، ‌ولو مخالف خودتان را بشنوید/ روش تحلیل سیاسی

چگونه می‌توان از خط فکری حضرتعالی به‌صورت واضح مطلع شد؟ / پرسش و پاسخ

بدون پشتیبانی مردم نمی‌‌شود کاری کرد /کلام امام

کسی که عاقبت کارش را نبیند خردمند نیست/ شرح حدیث

در قبال نعمت پروردگار شکرگزار باشید/ تفسیر قرآن

خوشحالیم که شماها را داریم/ عکسنوشت

می‌خواهند خانواده را از بین ببرند/ خانواده ایرانی

گروه‌های مؤمن معطل کسی نمانند/ حزب‌الله این است

۶ نفری به من حمله کردند و کتکم زدند/ خاطرات رهبری

طبق رسم هفتگی خط حزب‌الله، شماره ۱۷۴ هفته‌نامه نیز به روح پرفتوح شهید محمدجواد دل‌آذر تقدیم می‌شود.

n83225550-72872419