رویترز گزارش داد، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی در این کشور گفت: آمریکا باید این سلاح‌ها را از شبه نظامیان کرد در منبج تحویل بگیرد.

اردوغان اعلام کرد: ژنرال‌های آمریکایی اعلام می‌کنند که این سلاح‌ها شماره سریال دارند و زمانی که همه کارها به پایان برسد، این سلاح‌ها را جمع خواهند کرد اما من این صداقت را در عمل نمی‌بینم.

وی ادامه داد: اگر روند خروج متوقف شود، رویکرد ما متفاوت خواهد بود. آنچه که برای ما مهم است این است که ترکیه منطقه امن را تحت کنترل داشته باشد، ما نمی‌توانیم کنترل این منطقه را حتی به آلمان، فرانسه و آمریکا واگذار کنیم. من این مسئله را با صراحت به آنها اعلام کرد.

وی در بخشی از اظهاراتش با اشاره به وضعیت ونزوئلا گفت: هیچکس از مقامات عالی رتبه ونزوئلا در کشور من به دنبال پناهندگی نیست. این مسئله حقیقت ندارد.

این در حالی است که خوآن گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در اظهاراتی اعلام کرد که برخی از مقامات ارشد دولت ونزوئلا به دنبال پناهندگی در ترکیه هستند و به این کشور فرار کرده‌اند.

او ادامه داد: گوایدو یک رهبر منتخب نیست. اگر او چنین اظهاراتی بیان می‌کند به خاطر این است که ترکیه را به خوبی نمی‌شناسد.