دیلی میل گزارش داد، دیوسدادو کابیو، رییس مجلس موسسان ونزوئلا، دو فرزند دختر و پسر خود به چند پرواز و با مقصد نهایی شهر شانگهای چین از ونزوئلا خارج کرده است. دختر و پسر دیوسدادو کابیو بر اساس اطلاعات کارت پرواز هواپیمایی که آنها را از هاوانا به پکن منتقل کرده، با نام‌هایی متفاوت به عنوان مسافر سوار این هواپیما شده‌اند و به جای نام خانوادگی پدرشان از نام خانوادگی مادرشان "مارلنی کونترراس" استفاده کرده‌اند.

بر اساس گزارش دیلی میل، دختر ۲۲ ساله کابیو به نام دنیلا کابیو با یک پاسپورت صادر شده از آمریکا با اسم "دزیره کونترراس" و پسر ۱۷ ساله وی به نام تیتو کابیو با یک پاسپورت اوگاندایی و با نام "تیتو کونترراس" سوار هواپیما شده‌اند.

در روزهای اخیر گزارش شد که برخی از حامیان مادورو اعضای خانواده‌ خود را از این کشور خارج ساخته اند.

دیوسدادو کابیو دارای سه فرزند است. در ماه مه ۲۰۱۸ وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه دیوسدادو کابیو اعلام کرد و طبق گزارش نشریه میامی هرالد، ثروتی معادل ۸۰۰ میلیون دلار متعلق به دیوسدادو کابیو در این‌ راستا توقیف یا مسدود شد.

تصاویر متشر شده از چند رسید بلیت هواپیما که در شبکه های اجتماعی منتشر شده اند، نشان دادند که فرزندان این سیاستمدار ونزوئلایی بعد از ظهر جمعه‌ با پروازی عازم هاوانا شده و از هاوانا نیز  به مسکو رفته و صبح شنبه بعد از یک توقف کوتاه و حدودا دو ساعته در پایتخت روسیه، با یک پرواز عازم پکن شده و کمی بعد از نیمه شب یکشنبه‌ هفته جاری به فرودگاهی در پکن وارد شدند.

جستجو در اطلاعات شرکت هواپیمایی ایروفلوت روسیه نشان داد که دنیلا و تیتو کابیو از شهر پکن نیز با پروازی در ساعت ۱۰:۴۰ صبح به وقت محلی عازم شانگهای شده و ساعت ۱۳:۰۰ به وقت محلی هواپیمایشان در این شهر فرود آمده است.

همچنین به نوشته دیلی میل، اطلاعات سیستم رزور نیز نشان داده هر دوی آنها قرار است در تاریخ ۱۲ مارس با یک پرواز  همراه با یک توقف در طول مسیر، به شهر هاوانا برگردند.

دنیلا کابیو در ژوئن ۲۰۱۸ بعد از تلاش برای ورود به آمریکا از این کشور استرداد شده بود. او در شبکه‌های اجتماعی یک چهره معروف و شناخته شده محسوب می‌شود.

روز دوشنبه وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که با هر گونه مداخله طرف‌های خارجی در امور ونزوئلا مخالف است.

دولت ترامپ روز دوشنبه تحریم های جدیدی علیه هم پیمانان نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا اعلام کرد.