حسینعلی امیری در دیدار با آیت‌الله شفیعی، نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: من به وکالت و نیابت از آقای رئیس جمهور به محضر آیت الله شفیعی رسیدم تا سلام رئیس جمهور را به شما برسانم.

 

وی افزود: فشار کار روی اعضای دولت بسیار زیاد است و عمده وقت دولت برای بحث‌های معیشتی و اقتصادی و کم کردن آثار تحریم‌ها است.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: آمریکایی‌ها از هر ابزار و وسیله‌ای استفاده می‌کنند تا شرایط بر ایران سخت‌تر شود. تحریم‌ها به شکلی است که از بحث دولت‌ها عبور کرده و آمریکایی‌ها مستقیماً با شرکت‌ها و بانک‌ها و مؤسسات تماس می‌گیرند تا با ایرانی‌ها کار نکنند.

 

امیری ادامه داد: مقاومت مردم و لطف خداوند بوده است که تا کنون توانسته ایم از شرایط سخت عبور کنیم و همه با همت مردم در ادامه نیز از این شرایط سخت عبور می‌کنیم.

 

وی عنوان کرد: عبور از این شرایط نیاز به همدلی و همراهی دارد و همه باید به دولت کمک کنند، زیرا دولت نمی‌تواند به تنهایی از تحریم‌ها عبور کند. همه باید تلاش کنند تا بتوانیم با همراهی یکدیگر از این تحریم‌ها عبور کنیم.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: دشمنان مرتباً داخل کشور را رصد می‌کنند و وقتی امید و اعتماد مردم را ببینند، قطعاً نا امید می‌شوند.

 

امیری خاطرنشان‌کرد: دشمنان فکر می‌کردند که ایران به چهلمین سال انقلاب خود نمی‌رسد اما حضور مردم نشان داد که دشمنان سخت در اشتباه هستند و کنار انقلاب خود ایستاده اند.