نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا در مصاحبه با ای‌بی‌سی نیوز گفت: هر چیزی که دولت ایالات متحده انجام داده است، محکوم به شکست بوده است... آنها برای ایجاد بحرانی ساختگی تلاش می‌کنند تا تشدید سیاسی و مداخله نظامی در ونزوئلا را توجیه کنند تا جنگ را به آمریکای جنوبی بیاورد.

مادورو همچنین با محکوم کردن نشست اخیر گروه لیما در بوگوتا آن را "بخشی از آن سیاست برای تشکیل دولت موازی در ونزوئلا" دانست و تاکید کرد: آمریکا نفت ونزوئلا را می‌خواهد و حاضر است برای آن نفت وارد جنگ شود.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا همچنین به ای‌بی‌سی نیوز گفت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا باید سیاست خودش در قبال ونزوئلا را اصلاح کند. مادورو افزود: ونزوئلا حق این را دارد که در صلح باشد. ونزوئلا نهادهای قانونی دارد. من، به عنوان رئیس‌جمهوری ونزوئلا برای گفت‌وگوی مستقیم با دولت شما و شما، همانند دو آمریکایی، آماده‌ام. ما از آمریکای جنوبی هستیم و شما از آمریکای شمالی. به دنبال راهکارهای قرن بیست و یکم باشید نه راهکارهای جنگ سرد. جنگ سرد باید در گذشته باقی بماند.

مادورو ماه گذشته پس از آنکه خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خودش را به عنوان رئیس‌جمهوری خودخوانده معرفی کرد، واشنگتن را به تلاش برای سازماندهی کودتا در کاراکاس متهم کرد. روسیه، چین، کوبا، بولیوی و شماری از دیگر کشورها بر حمایت از مادورو به عنوان تنها رئیس‌جمهوری مشروع این کشور تاکید کردند اما آمریکا و برخی از متحدانش گوآیدو را به رسمیت شناختند.