احمدی‌نژاد که پس از فعالیت‌های تند اعتراضی که گاه در کف خیابان انجام می‌داد گویا به این نتیجه رسیده است که در مقطع کنونی باید توجه بیشتری به رسانه‌های سراسری داشته باشد تا شاید در چنین امکانی سخنان او وجه رسمی‌تری به خود یابد. این گزاره وقتی تقویت می‌شود که تمام گفت‌وگوهای اخیرش با محور‌هایی زنجیره‌ای انجام شده است؛ به‌خصوص مصاحبه اخیرش با اعتمادآنلاین نمادونمود جریان‌سازی احمدی‌نژاد است؛ به‌نحوی که حتی خبرنگار این رسانه در ابتدای مصاحبه اذعان می‌کند که محور گفت‌وگو به‌درخواست دفتر احمدی‌نژاد درباره «نهضت به‌سوی بهار» است.

محمود احمدی‌نژاد در اواخر بهمن‌ماه نیز با خبرگزاری «فارس» گفت‌وگویی را انجام داد که اصلا اجازه ورود دوربین و حتی وسایل ضبط خبرنگاران خبرگزاری فارس به جلسه گفت‌وگو را نداد و به مصاحبه‌کنندگان گفت که خودمان ضبط می‌کنیم و همان روز فیلم و صوت را تحویل می دهیم؛ این درحالی است که ظاهرا اکنون که بیش از ۱۰روز از آن گفت‌وگو می‌گذرد نه فیلم و نه صوت گفت‌وگو را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده نشده است. عبدالرضا داوری در توئیتی گفت که امیدوارم خبرگزاری فارس متن کامل مصاحبه را منتشر کند و سردبیر خبرگزاری فارس هم با توئیتی جوابش را داد که اگر مصاحبه را بدون سانسور تحویل بدهید، حتما همان کار می‌شود. در حقیقت به‌نظر می‌رسد که رئیس دولت نهم و دهم تمایل دارد که از رسانه‌ها به‌عنوان تریبون حزبی خود بهره‌برداری کند نه آنکه به پرسش‌های مهمی که سال‌هاست ذهن مردم را درگیر خود کرده است، پاسخ بدهد.

نکته دیگری که اشاره به آن خالی از لطف نیست هدف احمدی‌نژاد از انجام این گفت‌وگوهاست. هنوز به‌طور دقیق معلوم نیست که او با ارائه منظم امیال خود چه برنامه‌ای را دنبال می‌کند. شاید به زعم خود می‌خواهد یک‌تنه نقش یک حزب را ایفا کند؛ به‌نحوی که با بهره‌جویی از شهرتش برنامه‌های خودساخته‌اش را تبیین و ارائه بدهد. اگر او مترصد چنین امری باشد بعید نیست که نیم‌نگاهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال۹۸ داشته باشد زیرا دقیقا فعالیت‌های رسانه‌ای‌اش را زمانی آغاز کرده است که یک سال به انتخابات مجلس وقت باقی است. از سوی دیگر شاید گفته شود او مانند دوره پیشین انتخابات ریاست‌جمهوری ردصلاحیت خواهد شد؛ در این صورت نیز نباید از جریان‌سازی انتخاباتی او و حتی ارائه لیست انتخاباتی غافل شد. به هر روی آنچه مسلم به‌نظر می‌رسد این است که مصاحبه‌های پیاپی اخیر محمود احمدی‌نژاد حکایت از اقدامات عملی بعدی او خواهد داشت.