استاد احمد شیشه گر، استاد هنر کاشی هفت رنگ و از مرمتکاران بنام فارس و کشور، عصر شنبه چهارم اسفند، بعد از یک دوره بیماری، چشم از جهان فروبست.

به دنبال درگذشت این استاد بنام هنر معماری و کاشی هفت رنگ شیراز، پویا محمودیان معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و مصیب امیری، مدیرکل میراث فرهنگی فارس، طی پیام‌های جداگانه‌ای، این رخداد را تسلیت گفتند.

در بخشی از پیام مصیب امیری، مدیرکل میراث فرهنگی فارس آمده است:

"استاد احمد شیشه گر، مؤلف هنر اصیل  کاشی هفت رنگ شیراز در کنار حرفه تولیدی خود با قلم فارس و سبک زندیه، خالصانه این هنر را به مشتاقان و علاقه مندان فراگیری آن آموخت و  حاصل این سخاوت استاد، شاگردانی بوده و هستند که خود به مرحله استادی رسیدند.

اسـتاد احمد شیشه گر در همکاری خود با معـاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، هنر طراحی و ساخت کاشی هفت رنگ را در قالب فیلم مستند آموزشی کاشی هفت رنگ به نمایش گذارده است. آثـار این هنرمند گرانقدر علاوه بر نمایشگاه های تخصصی صنایع دستی و هنرهای سنتی، زینت بخش اماکن مذهبی، مساجد و بقاع متبرکه و حـرم های مطهـر همچون مدرسه تاریخی خان، مساجد تاریخی وکیل و نصیرالملک در شیراز،حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین (ع) در نجف اشرف، مرقد مطهر حضرت سید الشهدا (ع) در کربلای معلی، حرم امامین عسکریین(ع) در سامرا و حرم متبرک بزرگ بانوی صحرای کربلا، حضرت زینب کبری (س)در دمشق سوریه است".