زهرا مهدیان شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه انفجار کپسول اکسیژن در بیمارستان کوثر سمنان منجر به مرگ یک بیمار و مجروح شدن چند نفر شد در تشریح ماجرا ابراز داشت: بیمار ۵۰ ساله با سابقه بیماری قلبی و دیابت و نارسایی کلیوی به بیمارستان کوثر سمنان مراجعه و در آی سی یو بستری می شود.

وی بابیان اینکه بنا به تشخیص پزشک اورژانس با وخامت حال، بیمار به اتاق عمل برده می شود، اضافه کرد: در نهایت با بروز مشکلات قلبی برای بیمار و هماهنگی و رضایت خانواده بیمار عمل کنسل شده و بیمار به آی سی یو منتقل می‌شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه بیمار در حین انتقال با دستگاه اکسیژن وصل بود که با پیش آمدن حادثه برای کپسول در نهایت بیمار فوت می شود، ابراز داشت: علاوه بر بیمار چند نفر نیز در این حادثه زخمی می‌شوند.

مهدیان اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن ابراز تسلیت به خانواده متوفی اعلام می‌کند که علت این حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

وی افزود: نمایندگان دادگستری، آتش‌نشانی، پلیس آگاهی، پزشکی قانونی استان سمنان نیز در محل حادثه حضور دارند و قطعا نتیجه بررسی‌ها به اصحاب رسانه منعکس خواهد شد.