وزیر امور خارجه کوبا در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش های چهار سال گذشته سفیر ایران در جهت گسترش روزافزون سطح روابط به ویژه در عرصه همکاری های علمی و فناوری، با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری انقلاب توسط امام خمینی(ره) و جانشین ایشان مقام معظم رهبری را ستودنی عنوان کرد و افزود: انقلاب اسلامی به جهانیان ثابت کرد که قدرت امپریالیسم جهانی در مقابل اراده مردم کارساز نیست.

وی همچنین دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف از جمله سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی و فنی را قابل ملاحظه ارزیابی نمود.

&#۳۹;برونو رودریگز پاریا&#۳۹; در ادامه با محکوم نمودن حمله تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان که منجر به شهادت ۲۷ نفر و زخمی شدن ۱۳ نفر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گردید، با دولت و ملت ایران، خانواده شهدا و مجروحین این واقعه ابراز همدردی نمود.

سفیر کشورمان در کوبا نیز اظهار داشت: استکبار جهانی قریب یک قرن (۴۰ سال انقلاب اسلامی ایران و ۶۰ سال انقلاب کوبا) با توسل به هر خدعه، ظلم و جنایت، ناتوان در خیال واهی شکست انقلاب های مردمی ایران و کوبا بوده است.

&#۳۹;شیخ حسنی&#۳۹; با اشاره به مناسبت این دیدار به عنوان ملاقات خداحافظی وی در پایان دوره ماموریتش در کوبا، با قدردانی از کمک و مساعدت وزارت امور خارجه کوبا جهت پیشبرد منافع متقابل ایران و کوبا، برای مردم و دولت کوبا آرزوی سعادت و خوشبختی کرد.