کتاب «تهدید»‌ نوشته اندرو مک‌کِیب یک روز پیش از آن که به طور رسمی منتشر شود،‌ رتبه‌ اول را در فهرست کتاب‌های پرفروش آمازون به‌دست آورده است.

«‌تهدید»‌ توانست «‌شدن»‌ (کتاب میشل اوباما) را که از زمان انتشارش در ماه نوامبر تقریبا هر روز در صدر فهرست پرفروش‌ها قرار گرفته بود، کنار بزند.

فروش کتاب «تهدید»‌ پس از مصاحبه مک کیب در برنامه «‌۶۰ دقیقه» و انتشار گزیده‌ای از آن در رسانه‌های مختلف که در خصوص انتقادهای او از دونالد ترامپ بود، شدت گرفت. «‌تهدید»‌ جدیدترین اثری است که در فهرست طولانی کتاب‌هایی قرار دارد که از علاقه یا ترس از دونالد ترامپ سود می‌برند.

با این که با قطعیت نمی‌توان اعلام کرد اما ممکن است توئیت‌های ضد مک‌کیب نوشته‌شده توسط دونالد ترامپ، در فروش این اثر بی‌تاثیر نباشد.

روز سه‌شنبه این این اثر به رده دوم فهرست پرفروش‌های آمازون تنزل کرد اما همچنان در صدر فهرست کتاب‌های تازه منتشرشده قرار دارد.

کتاب «‌تهدید»‌ که مملو از  هشدارهای جدی در مورد اختلال عملکردی موجود در کاخ سفید و وزارت دادگستری ایالات متحده است، قرار بود ماه دسامبر منتشر شود اما روند بازبینی پیش از انتشار این اثر بیش از آن‌چه انتظار می‌رفت طول کشید.

انتشار کتاب‌های ضدترامپ بی‌سابقه نیست. پیش‌تر نیز جیم اکوستا خبرنگار شبکه سی ان ان اعلام کرد قصد دارد کتابی با نام «‌دشمن مردم» را در ماه ژوئن منتشر کند.