ناتان تِک، سخنگوی عرب زبان وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با "الخلیج آنلاین" گفت: خاورمیانه با چالش‌هایی مثل گسترش سلاح و بحران‌های انسانی و تروریسم روبروست. این پرونده‌ها تهدید خطرناکی برای منطقه و امنیت سرتاسر جهان هستند.

وی درباره نگرانی‌ها نسبت به سوءاستفاده داعش از عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی در سوریه گفت: ما متعهد به نابودی کامل داعش شده‌ایم. تصمیم خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرق سوریه که تعدادشان ۲۰۰۰ نفر است همچنان پابرجاست و این یک تغییر تاکتیکی است نه یک تغییر استراتژیک در مأموریت آمریکا درباره نابودی داعش.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: واشنگتن برای تضمین عدم بازگشت داعش یا دیگر گروه‌های تروریستی به مناطق آزاد شده تلاش خواهد کرد.

وی درباره کنفرانس ورشو گفت: در این نشست درباره نگرانی‌ها نسبت به فعالیت‌های "مخرب" ایران در منطقه و اوضاع سوریه و اولویت‌های آمریکا در منطقه صحبت شد. این نشست فرصت نادری برای مذاکره میان شرکای منطقه‌ای مثل اسرائیل، عربستان و امارات و سایر شرکا بود.

این سخنگو تأکید کرد که موفقیت کمپین نابودی داعش ثابت می‌کند که کشورهای دارای منافع مشترک می‌توانند با همکاری در منطقه کارهای زیادی بکنند.