مصطفی کواکبیان نماینده مردم مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۳۰ بهمن) قوه مقننه طی تذکری گفت: برخی‌ها برای استیضاح رئیس جمهور امضا جمع کرده‌اند، گفته اند که برخی اصلاح طلبان آن را امضا کرده اند، من می‌خواهم تکذیب کنم، هیچ اصلاح طلبی در مجلس موافق استیضاح رئیس جمهور نیست. ما بسیار رشیدتر از آن هستیم که استیضاح را امضا کنیم.

 حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده قم در پاسخ به  تذکر این نماینده گفت: قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس به نمایندگان حق داده که رئیس جمهور را با ذکر دلایل استیضاح کنند.

وی افزود: تعدادی از همکاران به تشخیص رسیدند با توجه به وضعیت و مشکلات موجود،که هر جا می‌روند جوابی برای سفره خالی مردم، فساد، آسیب‌های اجتماعی، بیکاری و قاچاق ندارند،  این طرح استیضاح را امضا کنند. مردم از ما جواب می‌خواهند که ما جواب نداریم، قانون می‌گوید در این مواقع می‌توانیم سؤال یا استیضاح کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: جمله کواکبیان این بود که "کسانی گفته‌اند تعدادی از اصلاح طلبان موافق استیضاح رئیس جمهور هستند، هیچ اصلاح طلبی در استیضاح رئیس جمهور شرکت نمی‌کند و ما رشید تر از آنیم که این کار را کنیم" یعنی کسانی که امضا کردند، غیر رشید هستند این توهین آمیز و کنایه آمیز است.

ذوالنوری تصریح کرد: این که کار ما عاقلانه یا غیرعاقلانه است مردم قضاوت می‌کنند و قانون این حق را به ما داده است، وانگهی آیا آقای کواکبیان سخنگوی اصلاح طلبان است مگر خبر دارد که چند اصلاح طلب با من صحبت کردند و به من چه گفتند؟

وی گفت: واقعا ایشان تسلط دارد، لوح محفوظ خدمتشان است؟، همه مطالب را می‌داند؟، اشکالی ندارد ما می‌گوییم کسانی که از دولت حمایت کرده‌اند، هنوز پای دولت هستند خدا خیرشان بدهد، کمک کنند ولی باید پاسخگو باشند.

نماینده مردم قم در مجلس  اظهار داشت: چرا کواکبیان به ما که این طرح استیضاح را تدوین کردیم یا به اصلاح طلبانی که غیر مستقیم این موضوع را دنبال کرده‌اند، توهین کرده است.

وی تصریح کرد: من که استیضاح رئیس جمهور را انجام دادم افتخار می‌کنم، مجلس باید پاسخگو باشد، مردم چگونه دادشان را بگویند.