علی لاریجانی در دیدار با  لی جانگ شو در پکن ضمن قدردانی از میزبانی خوب و مناسب پارلمان خلق چین در این سفر تاکید کرد: روابط دو کشور در طول تاریخ همیشه همراه با دوستی و دو ملت بوده است.

وی با اشاره به اینکه هیات ایرانی برای گسترش همکاری های دو کشور آمده است، ادامه داد: دو‌کشور از یکدیگر در برهه های مختلف حمایت کرده اند.

«لی جانگ شو» رییس پارلمان خلق چین نیز در ابتدای دیدار در مورد سابقه روابط دو کشور چین و ایران که از بیش از دو هزار سال قبل برقرار شده است، گفت: در تاریخ روابط دو کشور هرگز نزاعی در میان دو کشور روی نداده است.

او گفت: سفر رییس جمهوری چین به ایران که طی آن توافقنامه مشترک راهبردی دو کشور امضا شد نقطه عطفی در روابط دو کشور بود و راه همکاری دراز مدت میان دو کشور را نشان داد.

رییس پارلمان خلق چین اظهار داشت : سفر جنابعالی در راس یک هیات بلند پایه از دو‌کشور، پیام روشنی برای همکاری های دراز مدت خواهد بود.

رییس مجلس شورای اسلامی که به دعوت &#۳۹;لی ژان شو&#۳۹; همتای چینی خود در راس هیاتی به این کشور سفر کرده است بامداد امروز سه شنبه به وقت محلی، وارد پکن شد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی و عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی نیز در این سفر لاریجانی را همراهی می کنند.

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز از دیگر همراهان لاریجانی هستند.