آسوشیتدپرس گزارش داد، سناتور مارکو روبیو در جریان سفرش به کوکوتا، مرز کلمبیا با ونزوئلا در یک نشست خبری به تورم بسیار زیاد و وضعیت بد اقتصادی و بحران بشری در این کشور آمریکای لاتین اشاره کرد.

آمریکا از هواپیماهای نظامی و مسافربری برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا استفاده کرده و این کمک‌ها را به مرز این کشور با کلمبیا ارسال کرده است.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا از سربازان این کشور برای بلوکه کردن ورود این کمک‌ها به داخل این کشور استفاده کرده و گفته که نیازی به این کمک‌ها نیست و این اقدام بخشی از تلاش برنامه‌ریزی شده آمریکا برای سرنگونی دولت کاراکاس است.

سناتور روبیو همچنین به سربازان ونزوئلایی هشدار داد که در صورت ادامه توقف ورود این کمک‌ها به داخل کشور، با جرایم علیه بشریت روبرو می‌شوند.

وی به زبان اسپانیایی همچنین گفت، سربازانی که دست به این اقدامات می‌زنند، باید تمام عمر خود را برای فرار از دست قانون و عدالت در خفا زندگی کنند.

سناتور روبیو که صدای تأثیرگذاری در حمایت از اقدامات آمریکا علیه مادورو است، به این مساله نیز اشاره کرد که ۵۰ کشور از خوآن گوآیدو، رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا حمایت می‌کنند.

روبیو ادامه داد، مساله اصلی بحران بشری در ونزوئلا و ساکنان این کشور هستند که ارتباطی با سیاست ندارند. مردم این کشور با فقدان یا کمبود دارو و کمک‌های اصلی و اولیه برای ادامه زندگی روبرو هستند.