آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز، با تقدیر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهارداشت: در روز ۲۲ بهمن به علت دعوتی که شده بودیم به خارج از کشور، نتوانستیم در بین شما حضور داشته باشیم.

به نوشته مرکز خبر حوزه، وی ادامه داد و گفت: آنجا هم(انگلیس) برنامه های مختلفی بود و ما شب و روز نداشتیم و جلسات متعددی با برادران و خواهران فارسی‌زبان و همچنین اردو زبان و عرب‌زبان اعم از عراقی‌ها و لبنانی‌ها و البته انگلیسی‌ها داشتیم.

امام جمعه اهواز، با اشاره به استقبال گسترده ایرانیان مقیم انگلیس، گفت: جلسات بسیار خوب و اجتماعات با شکوهی داشتیم؛ به‌طوری‌که خودشان می‌گفتند؛ امسال قابل قیاس با سال قبل نیست.

نماینده ولی فقیه در خوزستان، ضمن ابراز ناراحتی از عدم حضور در بین مردم اهواز برای شرکت در راهپیمایی غرور آفرین ۲۲ بهمن، ادامه داد: محروم شدیم از اینکه بین شما باشیم در آن مراسم با شکوه دشمن‌شکن و غرور آفرین (۲۲بهمن)، آن مراسمی که چشم دشمن را کور، دوستان را شاد و دشمنان را مأیوس و نا امید کرد.

آیت‌الله موسوی جزایری، خطاب به مردم ایران، تصریح کرد: آفرین بر شما و زنده‌باد ملت ایران. درود بر شما که در مقاطع حساس، دِین خود را به کشور، دین و ولایت فقیه، ادا می‌کنید و قطعاً پیروز هستید.

وی با بیان اینکه ما پیروزی ایران در خارج از کشور را به چشم دیدیم، گفت: دشمنان انقلاب، دمق، سربه‌زیر و منفعل بودند، اما دوستان شما که اکثریت از عرب و عجم و انگلیسی و پاکستانی و هندی بودند، از شیعیان امیرالمؤمنین(ع)، طرفداران ملت ایران و حامیان انقلاب اسلامی بودند.

امام جمعه اهواز، ادامه داد: آن‌ها وقتی حماسه‌های شما را دیدند، روحیه گرفته و به وجد می‌آمدند؛ به همین دلیل حضور در صحنه ملت ایران، یکی از مصادیق شکر نعمت الهی است.

هدف از سفر به انگستان، تبلیغ در ایام فاطمیه و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود

وی هدف سفر خود به کشور انگلستان را تبلیغ اسلام اعلام کرد و گفت: هدف از سفر بنده، تبلیغ اسلام به مناسبت ایام فاطمیه و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود.

برای ما کشور انگلستان را به‌عنوان مقصد تبلیغی انتخاب کرده بودند

آیت الله موسوی جزایری، با بیان اینکه منطقه مأموریت تبلیغی ما، لندن و شهرهای اطراف آن همچون منچستر و بیرمنگام بود، تأکید کرد: برای ما کشور انگلستان را به‌عنوان مقصد تبلیغی انتخاب کرده بودند.

امام جمعه اهواز، با بیان اینکه ۴ میلیون مسلمان در آنجا وجود دارد، گفت: در بعضی از خیابان‌هایی که رفت‌وآمد می‌کردیم، تعداد زنان محجبه بیشتر از زنان بی‌حجاب بود و هرچند قدم یک مسجد وجود داشت.

نماینده ولی فقیه در خوزستان، به مقایسه وضعیت کنونی اروپا با قبل از انقلاب پرداخت و بیان کرد: پیش از انقلاب وقتی به انگلستان رفتم، در سرتاسر آن کشور صرفاً یک مجمع دینی و یک روحانی وجود داشت که به دیدن ما آمد، اما هم‌اکنون ده‌ها و صدها نفر روحانی وجود دارد و وقتی ما را برای شام و ناهار دعوت می‌کردند، نمی‌دانستیم چطور دعوت‌های آنان را اجابت کنیم.

شایعه سفر درمانی من دروغ است / هیچ بیمارستانی نرفتم

آیت الله موسوی جزایری، گفت: در سفری که به آنجا داشتیم، نتیجه مراجعات پزشکی خود در ایران را صرفا به یک دکتر نشان دادم که او هم پس از بررسی های گسترده، نظرات پزشکان ایرانی را تأیید کرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان، با تأکید بر اینکه شایعه سفر درمانی من دروغ است، تصریح کرد: من هیچ بیمارستانی نرفتم، حتی به درمانگاه هم نرفتم و آن چیزی که در فضای مجازی گفته اند، کاملا دروغ است.

اگر نتوانم به عنوان امام جمعه از عهده مسئولیت برآیم، اما نوکر و خدمتگزار شما خواهم بود

وی با اشاره به بیماری خود، گفت: تشخیص پزشکان ایرانی و آن دکتر خارجی این بود که ضعف و بی حسی پاهایم، درمان مشخصی ندارد.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به آیه «وَ مَنْ نُعَمِّرْهُ نُنَکِّسْهُ فِی الْخَلْقِ»، تصریح کرد: وقتی که‌ عمر انسان زیاد می‌شود به طور طبیعی قوای انسانی تحلیل می‌رود، ما هم نیز از این قاعده مستثنی نیستیم، البته تا آنجایی که بتوانم ادامه می‌دهم اگر هم در کسوت امام جمعه و نماینده ولی فقیه نتوانم ادامه دهم، همچنان نوکر و خدمتگزار شما خواهم بود.

تا آنجا که بتوانم در خدمت مردم و رهبری خواهم بود

نماینده ولی فقیه در خوزستان، خدمت به مردم را عبادت دانست و با بیان اینکه تقویت رهبر و خدمت گذاری به ولایت فقیه، خدمت و تقویت اسلام است، اظهارداشت: من با خدای خود عهد کردم تا آنجا که بتوانم در خدمت مردم و آیت الله العظمی امام خامنه ای، به کار و راه خود ادامه دهم.

اگر نتوانستم در مسئولیت نمایندگی ولی فقیه باشم، یک فرد جوانتری باید عهده دار این مسئولیت شود

وی در پایان، گفت: شما مردم باید بدانید که نمایندگی ولایت فقیه، امانت و مسئولیت بسیار سنگینی است و اگر من نتوانم دینم را ادا کنم باید یک فرد جوان تری بیاید و این کار را انجام دهد! علی ایهاالحال إن شاءالله خداوند غیر از خیر و صلاح چیزی پیش نمی آورد؛ چراکه نیت ما خیر بوده و مطمئن هستیم که خدا هم خیر پیش می آورد.