به گزارش اسپوتنیک، الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا برای ونزوئلا در اظهارتی مدعی شد، حل بحران در ونزوئلا تنها بعد از استعفای نیکولاس مادورو، رئیس جمهور این کشور ممکن می شود.

او همچنین وعده داد که به زودی به منطقه سفر خواهد کرد اما زمان دقیق آن را تعیین نکرد.

این اظهارات الیوت آبرامز بعد از آن مطرح می شوند که کارلوس وچیو، سفیری که از سوی خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان ونزوئلا و رئیس جمهور خودخوانده آنها، برای حضور در آمریکا تعیین شده، خطاب به قانونگذاران آمریکایی گفت، آنها باید فشارها را بر کاراکاس تشدید کنند.

الیوت آبرامز در صحبتهایش در حاشیه کنفرانس جهانی بحران انسانی در ونزوئلا گفت: سفری (از جانب من) انجام خواهد شد اما در حال حاضر هیچ چیز در این خصوص اعلام نمیشود. قطعا من این سفر را انجام می دهم اما فعلا در مورد آن جزئیاتی اعلام نمیکند.

آبرامز در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا قصد دارد با مقامهای روسیه به منظور بحث بر سر بحران ونزوئلا ارتباط داشته باشد گفت: اگر در این زمینه برنامه ای داشته باشم آن را اعلام خواهیم کرد اما در این خصوص هم فعلا چیزی برای اعلام کردن نیست.

دولت آمریکا چندی پیش بعد از آن که خوآن گوایدو خودش را به عنوان رئیس جمهور موقت خودخوانده ونزوئلا اعلام کرد، در حمایت از اقدام وی میلیارد ها دلار از دارایی های نفتی ونزوئلا را توقیف کرد.