به گزارش پایگاه خبری انصار الله یمن، کنفرانس ورشو با رسوایی دولت عبدربه منصور هادی که مورد حمایت ائتلاف متجاوز به یمن است، همراه بود.

دولت عبدربه منصور هادی در این کنفرانس در مسیر عادی سازی علنی روابط با رژیم اسرائیل گام برداشت.

خالد الیمانی وزیر خارجه دولت عبدربه منصور رئیس جمهور دست نشانده عربستان در یمن در جریان کنفرانس روشو در کنار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل نشست.

برپایه این گزارش، موضوع به همین جا ختم نشد بلکه خالد الیمانی با نشان دادن ارادت و دنباله روی خود از رژیم اسرائیل، میکروفن خود را به نتانیاهو قرض داد.

میکروفن نتانیاهو در کنفرانس از کار افتاد و خالد الیمانی جلوی دوربین های خبرنگاران میکروفن خود را به نتانیاهو قرض دارد.

جیسون گرینبلات نماینده آمریکا در روند سازش خاورمیانه در این باره در توییتر خود نوشت: میکروفن نتانیاهو کار نمی کرد و وزیر خارجه یمن آن را به وی قرض داد. در واکنش، نتانیاهو به شوخی درباره همکاری جدید بین اسرائیل و یمن حرف زد..گام به گام".

گرینبلات افزود: "جای شگفتی است که در فاصله نزدیکی از وزیران خارجه یمن، قطر، عمان، امارات و بحرین و نتنانیاهو نشسته باشی که صریحا درباره چالش های عدیده منطقه ای صحبت کردند".

در واکنش به این اقدام، محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: ملت یمن درقبال اقدامات دولت مزدوران برای عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی انجام می دهد، مسئول نیست زیرا در واقع با تجاوزگری ۱۷ طرف از جمله این رژیم اسرائیل روبرو است.