ایوب بهتاج چند روز قبل به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی معرفی شد و کار خود را در یکی از پرهوادارترین باشگاه‌های فوتبال ایران آغاز کرد.

بهتاج در مورد آخرین وضعیت تیم تراکتورسازی تبریز در آستانه دیدار مقابل استقلال گفت: خدا را شکر شرایط ما خوب است و جمعه میزبان استقلال هستیم و امیدواریم با تلاش بازیکنان و کادر فنی در کنار حمایت هواداران بتوانیم نتیجه خوبی کسب کنیم.

مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی درباره عملکرد داوری دیدار نساجی – تراکتور گفت: ما به طور رسمی به این مسئله اعتراض کردیم و دیدید که کارشناسان هم همان نظر را تأیید کردند. ما بیانیه‌ای هم صادر کردیم که به نظر این بیانیه به مذاق خیلی‌ها خوش نیامده است. ما در این بازی حق‌مان کسب ۳ امتیاز بود، اما پنالتی ما گرفته نشد. در نیم فصل دوم از کمک داور پشت خط استفاده شده، اما من از شما سئوال می‌کنم آیا حضور آنها تأثیری در کم شدن اشتباهات داشته است؟ من هیچ هماهنگی بین آنها و داوران ندیدم و انگار اصلا ارتباطی وجود ندارد.

وی افزود: پنالتی ما را همه آشکارا دیدند، اما داور آن را اعلام نکرد و انگار آوانتاژ داده است. در پنالتی که کسی آوانتاژ نمی‌دهد. ما یک تیم خصوصی هستیم که بدون گرفتن کمک از هیچ ارگانی فعالیت می‌کنیم و اگر این اشتباهات هم بخواهد مانع از کسب موفقیت‌مان شود، کار بسیار سخت خواهد شد. امیدواریم نظارت بیشتری بر این مسائل صورت بگیرد.

بهتاج درباره بیانیه باشگاه تراکتورسازی پیش از دیدار با استقلال گفت: ما بیانیه پیش‌بازی تا به الان ندیده بودیم که این بار این مسئله را مشاهده کردیم. این بیانیه قبل از بازی مثل پیش‌نیاز بوده است. یک ابتکار جدید بود. اگر اشتباهی صورت بگیرد، این مسئله طبیعی است. ما به دنبال جار و جنجال نیستیم و فقط حق‌مان ضایع شده و به دنبال جلوگیری از تکرار این مشکلات هستیم.

وی در ادامه درباره مخالفت باشگاه تراکتورسازی با استفاده از سیستم var مقابل استقلال گفت: به ما اعلام شد که می‌خواهند در این بازی سیستم VAR را تست کنند که با این مسئله مخالفت کردیم. اگر قصد تست این مسئله برای تیم‌های پرسپولیس و استقلال را دارند، بهتر است این کار را در ورزشگاه آزادی انجام دهند یا اینکه این سیستم را به صورت همزمان برای همه باشگاه‌ها به راه بیندازند. ما به عنوان میزبان این مسئله را قبول نمی‌کنیم که از ورزشگاه یادگار امام و دیداری که ما میزبان هستیم این آزمایش انجام شود.

مدیر عامل تراکتورسازی تصریح کرد: اگر قرار بر استفاده از این سیستم بود، چرا هفته قبل در بازی با نساجی آن را انجام ندادند، اگر هم هدف استفاده از این سیستم برای پرسپولیس و استقلال است، بهتر است این کار را در ورزشگاه آزادی انجام دهند. لازمه راه اندازی این سیستم در فوتبال، فراهم کردن زمینه استفاده از آن در تمامی ورزشگاه‌ها است.