وی روز شنبه در آیین عزاداری سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در مدرسه امیرالمومنین(ع) قم اظهار داشت: در آستانه روز ۲۲ بهمن ماه و روز استکبار ستیزی قرار داریم؛ آمریکا می گوید ما آخرین تحریم ها را انجام دادیم، ببینم مردم در مقابل انقلاب می ایستند یا نه، اگر تحریم ها جواب داد، آن را بیشتر می کنیم، بنابراین باید در این روز پرشورتر از گذشته در صحنه حاضر شویم.

وی ادامه داد: در دهه چهارم پیروزی انقلاب و در حساس ترین شرایط انقلاب هستیم، اگر آحاد مردم با هم نباشند و در مقابل تحریم ها درست عمل و در سختی ها مقاومت نکنند، کار به جای سخت تری می رسد.

این مرجع تقلید اضافه کرد: نمی توانیم در مقابل دشمن تسلیم شویم و مشکلات را تحمل نکنیم، نمی گویم مشکلات را نمی شود حل کرد، یکی از مشکلات بانک ها هستند. جریمه پشت جریمه و سودها باعث بیچارگی مردم شده است.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: بیاییم بگوییم ما نسبت به مشکلات کشور و گرانی اعتراض داریم و داد و فریاد هم می زنیم، ولی این دلیل نمی شود از انقلاب مان لحظه ای جدا شویم.

او بیان کرد: نمی گویم مردم در محدودیت باشند و در رفاه نباشند، ولی در برابر این گرانی و تحریم ها که از سوی دشمنان ایجاد شده، باید صبر و تحمل کرد و این صبر از رموز موفقیت است.