وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری پیش از بازی با پیکان اظهار کرد: معمولاً به خاطر دیدن شما خبرنگاران و بازی بعدی خوشحال هستم. ما در هفته‌های گذشته مشکلاتی داشتیم که مستقیم به تیم وارد می‌شود و روی شانه‌های من است. همیشه دوست دارم ببریم، ببریم و ببریم. در روزهای اخیر با تمرکز بالا تمرین کردیم. بازیکنان جدید به تیم ما اضافه شدند. منشا شرایط متفاوتی داشت و نمی‌توانست زودتر به تیم‌مان ملحق شود.

او ادامه داد: چند بازیکن دیگر دیرتر اضافه شدند و نیاز است که به هماهنگی برسند و با سایر بازیکنان به درک تاکتیکی برسند. هر زمان که می‌خواهیم بازی‌ها را شروع کنیم، مثل نیم فصل اول، یک سری مشکلات داریم.

سرمربی استقلال اضافه کرد: چیزی که من در ذهن خودم دارم، این است که درباره یک سری مسائل جدا از بازی در یک روز دیگر صحبت کنم اما الان تمرکز ما روی بازی با پیکان است؛ مسابقه‌ای که همواره برای ما سخت بود. در ورزشگاه آزادی مقابل پیکان بازی سختی داشتیم. طبیعی است که الان هم مسابقه سختی داشته باشیم.

او با اشاره به پاتوسی، بازیکن جدید این تیم، گفت: پاتوسی بازیکن بسیار خوبی است. زمانی که در اردوی نیم فصل بودیم همراه با اعضای کادرفنی این بازی‌ها را دیدیم. او بازیکن خوبی است اما هنوز شرایطش برای بازی کردن مشخص نیست. ایسما هم بازیکن خوبی است که پنج، شش هفته در شرایط تیمی نبوده است. زمانی که به شرایط ایده‌آل برسد، بازیکن مدنظر ما خواهد بود که می‌تواند حفظ توپ کند و بازی یک ضرب و دو ضرب انجام دهد. منتظریم اطلاعات جدیدی راجع به شرایط تیم به دست بیاوریم.

شفر درباره ترکیب تیمش مقابل پیکان گفت: هنوز نمی‌دانم کدام بازیکنان در ترکیب اصلی هستند. در یک یا دو پست نیاز به فکر کردن داریم.