دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در ضیافت مذکور با حضور مجریان ای‌بی‌سی، ان‌بی‌سی، سی‌بی‌اس، سی‌-اسپن و فاکس نیوز شماری از مخالفان خود را هدف انتقاد قرار داد.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، ترامپ درباره سناتور جان مک‌کین که شش ماه قبل بر اثر ابتلاء به سرطان درگذشت، گفت: "او کتابی نوشت و دوره افتاد فروخت." در واکنش به این سخنان مگان مک‌کین، دختر سناتور مک‌کین به سرعت واکنش نشان داد و رفتار او را "رقت‌انگیز" توصیف کرد.

علاوه بر این، رئیس‌جمهوری آمریکا جو بایدن را شخصی "احمق" دانست که امید دارد در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با او رقابت کند. به گفته شاهدان ترامپ گفته است: بایدن هرگز خیلی باهوش نبوده است. او محصل وحشتناکی بود. گاف‌های او غیر قابل باور هستند. وقتی من حرفی می‌زنم که شما فکر می‌کنید گاف داده‌ام، باور کنید عمدی است و گافی در کار نیست. بایدن حرف‌های احمقانه‌ای می‌زند چون احمق است!

همچنین بلومبرگ گزارش داد، ترامپ چاک شومر، رهبر اقلیت سنا را هم به باد انتقاد گرفته و این دموکرات را "حرامزاده کثیف" توصیف کرده است. او در ادامه سناتور الیزابت وارن دموکرات را هم بی‌نصیب نگذاشت و طبق معمول تبار بومی او را زیر سوال برد.