شبکه الحدث گزارش داد: سخنرانی سالانه رئیس جمهور آمریکا با لبخند تمسخرآمیز نمایندگان دموکرات و سکوت فرماندهان نیروهای مسلح این کشور روبرو شد.

خبرنگار شبکه تلویزیونی الحدث در واشنگتن گفت: اگر بخواهیم فضای سخنرانی ترامپ را توصیف کنیم، باید بگوییم که شاهد دودستگی حزبی بودیم. در حالی که نمایندگان حزب جمهوری‌خواه، رئیس جمهور را تشویق می‌کردند، بسیاری از نمایندگان جدید دموکرات سکوت کرده بودند و حتی گاهی لبخند تمسخرآمیز می‌زدند. بسیاری از شخصیت‌های حزب دموکرات از جمله برنی سندرز و چاک شومر زمانی که جمهوری‌خواهان در حال تشویق ترامپ بودند، می‌خندیدند.

خبرنگار این شبکه افزود: همانطور که می‌دانید درباره خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و افغانستان اختلاف شدید بین ترامپ و نیروهای مسلح آمریکا وجود دارد و در زمانی که ترامپ در این باره سخن می‌گفت، دوربین‌ها روی فرماندهان نظامی و سرپرست وزارت دفاع آمریکا زوم شده بود تا واکنش آن‌ها را نشان دهد و همه شاهد بودند که آن‌ها سکوت کرده بودند و برای ترامپ دست نزدند.

وی اضافه کرد: همه سخنان دونالد ترامپ درباره سیاست خارجی، قابل پیش‌بینی بود و او هیچ حرف غیرمنتظره‌ای بیان نکرد. او بدون پرداختن به صلح بین فلسطینی‌ها و اسرائیل به اقدام خود در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت این رژیم اشاره کرد. او درباره یمن سخنی بیان نکرد. برای ترامپ بیشتر مسائل داخلی اهمیت دارد. با اینکه ترامپ درباره احتمال اعلام حالت فوق‌العاده برای احداث دیوار مرزی حرف نزد، اما به احتمال زیاد برای تحقق هدف خود در این باره مجبور خواهد شد حالت فوق‌العاده اعلام کند.