احمد امیرآبادی فراهانی عصر سه‌شنبه در نشست معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با نخبگان و روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی استان قم در تالار معصومیه فرمانداری قم عنوان کرد: در بودجه سال ۹۸ به بخش علم و فناوری جفا شده بود که با بررسی و پیگیری مجلس و رایزنی‌های لازم اعتبار قابل توجهی برای آن تخصیص یافت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر در بودجه سال آینده، ۷۰ میلیون دلار به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از منابع صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: این بودجه به صورت ریالی در جهت حمایت از پارک‌های علم و فناوری در اختیار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار می‌گیرد.

امیرآبادی اظهار کرد: قم از مراکز مهم و اصلی علمی در سطح کشور است و می‌توان با حمایت‌های لازم از ظرفیت‌های علمی به پیشرفت خوبی دست یافت.

وی خاطرنشان کرد: این استان همچنین از قطب‌های اصلی دامپروری است که در این ارتباط در صدد ایجاد شهرک داروهای دامی با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از داروها و واکسن‌های دام وارداتی است از این‌رو احداث چنین شهرکی می‌تواند گام موثری در حمایت از بخش دامپروری استان قم باشد.

وی بیان کرد: سالیانه ۳ و نیم میلیارد دلار ارز برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی از کشور خارج می‌شود که رقم بالایی است.

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: حمایت از تولیدات داخلی با استفاده از ظرفیت‌های علمی و دانش‌بنیان راهگشای کاهش واردات است.

وی تاکید کرد: یکی از رویکردهای مهم اقتصادی خودکفایی در حوزه داروست که در بودجه سال ۹۸ مورد توجه قرار گرفته است.