محمد امامی امین روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: دولت ارز را تخصیص می‌دهد و حجم زیادی از این محصول خریداری می‌شود، اما عده‌ای سودجو که به دنبال منافع خود هستند این کالا را در حجم زیاد می‌خرند و با اجیر کردن افرادی، در رستوران‌ها عرضه می‌کنند.

وی اضافه کرد: این سودجویان گوشتی که دولت با ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین مایحتاج مردم تامین کرده را در اختیار رستوران‌ها قرار می‌دهند؛ خود مردم نیز باید با این افراد برخورد کنند و فرصت عمل به آنان ندهند؛ دولت هم همه تلاش خود را برای مدیریت این مهم به کار گرفته است.

امامی امین گفت: تاکنون استانداری تهران در تنظیم بازار مسئولیتی نداشته و در جلسه اخیر در وزارت کشور بنا شد مسئولیت این کار و انتخاب مباشر را به استان تهران بسپارند.

وی ادامه داد: منتظر ابلاغ وزارت کشور هستم تا با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی، شیوه توزیع گوشت به شکل مناسب تری ساماندهی شود.

معاون استاندار تهران گفت: اینک همه سهمیه گوشت استان تهران در این استان توزیع نمی‌شود بلکه به سایر استان‌ها نیز ارسال می‌شود.

به گفته وی در شرایط کنونی همه ازجمله دولت باید کمک کنند و منظور از دولت نیز به معنای همه نهاد‌های حاکمیتی است تا از این مشکل عبور کنیم.

امامی امین گفت: البته حجم عرضه گوشت در روز‌های اخیر بویژه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار افزایش یافته است.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران نیز امروز در گفت: وگو با خبرنگار ایرنا از کاهش قیمت گوشت از هفته آینده خبر داد و گفت: در هفته‌های گذشته قیمت گوشت گرم روند افزایشی به خود گرفت که با واردات دام زنده از کشور رومانی این قیمت از هفته آینده کاهش می‌یابد.

به گفته رضا سالمی قرار است ۲۰۰ هزار راس دام زنده از کشور رومانی وارد کشور شود.

وی همچنین جزییات عرضه مجازی گوشت از طریق ارائه کدپستی و تحویل محصولات درِ منازل شهروندان را تشریح و بیان کرد: فعالیت دو فروشگاه اینترنتی در این زمینه از روز پنجشنبه هفته جاری آغاز می‌شود.