آنتونیو گوترش در گفت‌وگو با خبرنگاران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک اظهار کرد: به‌خاطر جلب اعتماد به پیشنهاد سازمان ملل در راستای راهکار سیاسی برای بحران ونزوئلا از هیچ گروهی حمایت نخواهیم کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین با اشاره به مذاکره با کشورهای مختلف درباره ونزوئلا، تصریح کرد: بحران در این کشور را با نگرانی دنبال می کنم.

گوترش اعلام کرده است که در هیچ یک از کارگروه های تشکیل شده برای بحث درباره بحران ونزوئلا شرکت نخواهد کرد تا اعتبار سازمان در این مسأله حفظ شود.

او گفت، تصمیم گرفته است تا در نشست گروه‌های دخیل شرکت نکند تا در صورت درخواست طرفین از این سازمان برای یافتن راه حل سیاسی، اعتبار این سازمان محفوظ باشد.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل پیش‌تر در کنفرانسی خبری گفته بود: دبیرکل در جایگاهی نیست که بخواهد درباره اینکه چه کسی رئیس کشور است، تصمیم‌گیری انجام دهد. ما هر روز با هیأت ونزوئلا در تماس هستیم و این رویه را ادامه می‌دهیم. تمرکز همچنان روی مردم ونزوئلا است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دبیرکل سازمان ملل پیش از این گفته است، بحران ونزوئلا می‌تواند تنها با یک توافق سیاسی جامع بر اساس مذاکرات جدی میان دولت و اپوزیسیون حل شود.