«بهرام قاسمی» امروز- دوشنبه- با ابراز تاسف عمیق از حمله تروریستی به اتوبوس زائران ایرانی در شهر بلد عراق که منجر به شهادت و جراحت تعدادی از هموطنان شد، این اقدام ددمنشانه و غیر انسانی را به شدت محکوم کرد.

وی پیگیری های همه جانبه وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران برای بررسی حادثه و رسیدگی به مجروحان را اعلام کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: گروه های تروریستی مطرود و شکست خورده در عراق، همچنان در توهم ابراز وجود به سر می برند و با دست زدن به اینگونه جنایات غیر انسانی به خیال خام خود به دنبال ضربه زدن به پیوند و وحدت میان ملت های ایران و عراق هستند.

قاسمی خاطرنشان کرد: این گروه های تروریستی قطعا به اهداف شوم خود نخواهند رسید و اینگونه فجایع عزم دو ملت را برای ریشه کنی کامل باقیمانده جنایتکاران جزم تر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، در جریان حمله روز گذشته (یکشنبه) عناصر گروهک تروریستی داعش به اتوبوس زائران ایرانی در جنوب شهر بلد در نزدیکی مرقد مطهر سیدمحمد (ع) واقع در استان صلاح الدین عراق ۹ نفر مجروح شدند.

کاروان مورد حمله تروریستی، از کاروان های آزاد پارس آباد مغان در استان اردبیل و تحت پوشش سازمان حج و زیارت نبوده و در حدود ساعت ۱۹ توسط افراد ناشناس که گفته می شود در لابلای نیزارها پنهان شده بودند، مورد حمله قرار گرفت.