مسعود سلطانی‌فر در جشن پیروزی چهلمین سال انقلاب اسلامی در نشستی با هیأت‌های ورزشی و سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان شهرضا، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر اظهار کرد: خیلی از دشمنان قسم‌خورده نظام قصد داشتند با تهدید و تحریم و ایجاد نارضایتی بین مردم، نگذارند چهل‌سالگی انقلاب اسلامی را ببینیم که ملت قهرمان ایران نقشه آنها را نقش بر آب کرد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ملت قهرمان ایران نشان داد همانطور که در ٤٠ سال گذشته در صحنه‌های دفاع از حریم نظام با عزت و سربلندی توانسته‌اند برگ‌های زرینی را در تاریخ این کشور رقم بزنند، این‌بار هم با توطئه‌های دشمنان مقابله کردند و اگرچه مردم فشار اقتصادی را تحمل می‌کنند اما نشان دادند پای نظام و حاکمیت ملیوتمامیت ارضی با عزت و افتخار ایستادند و از دستاوردهای که به برکت خون شهدا به‌دست آمده، محافظت می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: دولت و نظام از مقام معظم رهبری گرفته تا بقیه قوا تمام تلاششان این است که بتوانند موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کنند و این رضایتمندی به دست نمی‌آید مگر آنکه دستاوردهایی داشته و مطالبات آنها را محقق کنیم و شرایطی بوجود آوریم که روز به روز زندگی مردم راحت‌تر شود.

سلطانی‌فر با اشاره به تحریم‌هایی که زندگی سختی را برای مردم ایجاد کرده خاطرنشان کرد: تفاوت تحریم‌های کنونی کشور عهدشکن با شش سال پیش آن است که اکنون بر خلاف آن موقع کشورهای مهم اروپایی پشت سر ایران هستند و با تحریم‌ها موافق نیستند و فقط کشورهای عربستان و امارات و رژیم صهیونیستی آمریکا را حمایت می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان ایجاد رضایتمندی و تأمین نیازهای مردم و کاهش مشکلات معیشتی را از برنامه‌های روزمره نظام و دولتمردان دانست و تصریح کرد: خیلی دور نیست که از فشار تحریم‌ها کاسته شود و ما به شرایط متعادلی از تأمین نیازهای اصلی مردم می‌رسیم.

سلطانی‌فر گفت: روزهای سخت این تحریم به پایان رسیده و آثار و نشانه‌های سست شدن حرکت‌های تحریمی مشاهده می‌شود خیلی دور نیست که خود تحریم‌کنندگان این شرایط تحریم را بردارند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: کارنامه ورزش ایران در ۴۰ سال گذشته درخشان است و در حالی که تعداد پروژه‌های ورزشی قبل از انقلاب کمتر از یک هزار پروژه بود، اکنون به ۸۷۰۰ پروژه متعلق به وزارت ورزش و جوانان رسیده و در کنار مکان‌های ورزشی دیگر دستگاه‌ها به ۱۵ هزار می‌رسد که بیانگر رشد ۱۰ برابری است.

سلطانی‌فر با بیان اینکه در روستاها به دنبال ایجاد خانه ورزش روستایی و زمین چمن مصنوعی هستیم، اظهار کرد: چهل سال پیش به دنبال آب و برق و مدرسه و تأمین بهداشت بودیم.

وزیر ورزش و جوانان سرانه فضاهای ورزشی استان اصفهان را در مجموع کلیه دستگاه‌ها خوب توصیف کرد و از افتتاح ۱۰ خانه ورزش روستایی در شهرستان شهرضا خبر داد و گفت: سال آینده هم خانه ورزش روستایی در این شهرستان به ۲۰ خواهد رسید.

سلطانی‌فر در پایان، سرعت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهرضا را خوب توصیف کرد و گفت: ورزشگاه قدس و دیگر پروژه‌ها مثل خانه جوان، در اولویت تکمیل است.