رضا رحمانی امروز شنبه ۱۳ بهمن در حاشیه بازدید از خط تولید مجموعه زر در جمع خبرنگاران گفت: تولید در استان البرز مخصوصاً در زمینه صنایع غذایی وضعیت خوبی دارد و این وضعیت خوب دغدغه ما را کم می‌کند.

رحمانی افزود: امیدواریم موانعی که در این بخش وجود دارد هم حل شود، به طور کلی ظرفیت خوبی برای تولید در البرز وجود دارد و امیدواریم واحدهای توسعه‌ای که در حال ایجاد هستند هم سریعاً به چرخه تولید وارد شوند.

وی در پاسخ به مشکلاتی که در بخش واردات با ارز دولتی و تأمین گندم برخی واحدهای صنعتی هم اعلام کرد: ما برای گندم مشکلی نداریم، مشکل کوچکی هم برای واحدهای صنعتی ایجاد شده بود که با تصمیم دولت حل شد، بهترین ذخایر ما هم در حوزه گندم است در مورد سایر اقلام هم الان واردات فقط در حوزه کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام می‌شود و بقیه ارز نیمایی صورت می‌گیرد.

وزیر صنع، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اظهار کرد: بدون شک دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را نمی‌توان در قالب یک نمایشگاه انعکاس داد.

وی ادامه داد: این نمایشگاه تنها گوشه‌ای از دستاوردهای انقلاب را در معرض نمایش قرار داده و برگزاری آن باعث دلگرمی مردم می‌شود.

وی افزود: امروز مسئولان وظیفه دارند از طرق مختلف انقلاب را به نسل جوان بشناسانند و آنها را با دستاوردهای نظام آشنا کنند.

رحمانی توضیح داد: خوشبختانه طی ۴۰ سال گذشته تمام شعارهای انقلاب که همان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است محقق شده که همه اینها در سایه همدلی و وحدت مردم و مسئولان محقق شده است.

وزیر صنعت با اشار ه به اینکه طی چهار دهه گذشته ایر ان از لحاظ علمی و صنعتی پیشر فت زیادی داشته و بین ۱۰ تا ۲۰ کشور مطر ح دنیا قرار دارد گفت: در حوزه تولید اعم از صنعت، معدن و کشاورزی به عنوان تولید مولد کشور باید سرمایه‌گذاری و توجه بیشتری صورت گیرد.

وی ادامه داد: با فعال شدن این حوزه‌ها سایر بخش‌های اقتصاد کشور نیز فعال و از این طریق معضلاتی مثل بیکاری، فقر و … مرتفع خواهد شد.

رحمانی گفت: فعالان اقتصادی و صاحبان واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی و فضاهای خارج از این مجموعه‌ها از معافیات مالیاتی برخوردارند.