سید حسن خمینی تولیت آستان حضرت امام خمینی(ره) در مراسم افتتاح فرهنگسرای انقلاب اسلامی با بیان اینکه این فرهنگسرا باید بیش از هرجایی مروج آرمان‌های انقلاب باشد اظهارداشت: آرمان‌های این نظام مقدس در شعار بنیادین استقلال آزادی جمهوری اسلامی خلاصه می‌شود که جامع چهار مفهوم اساسی است که همه هویت انقلاب را بر دوش دارد.

وی با بیان اهمیت استقلال و آزادی تصریح کرد: کشور ما سال‌ها درگیر مشکلات و بحران‌های وابستگی، استعمار و استبداد ستم‌شاهی بود که به دست آوردن استقلال و آزادی برای مردم دردی بزرگ و آرزویی دست‌نیافتنی شده بود که با شکل‌گیری انقلاب روح استقلال آزادی جمهوری اسلامی در جان این کشور و ملت دمیده شد.

تولیت آستان حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به اهمیت بازخوانی تاریخ، تأکید کرد: فرهنگسرای انقلاب اسلامی باید بیش از هر چیزی مجموعه‌های مردم سالاری، دین‌داری و استقلال و آزادی‌خواهی مردم ایران را نمایندگی کند و با ارتباط با زائران و مردم وظیفه و رسالت خود را در این زمینه انجام دهد.

به گزارش فارس، همزمان با اولین روز از دهه مبارک فجر فرهنگسرای انقلاب اسلامی با حضور سید حسن خمینی تولیت آستان حضرت امام خمینی(ر‌ه) و سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ضلع شرقی حرم امام(ره) افتتاح شد.