علی لاریجانی روز پنجشنبه در همایش «نیمکت های سوخته یادواره شهدای زینبیه و ثارالله میانه» اظهار کرد: آمریکا و استکبار تلاش می کنند ایران و کشورهای اسلامی را به لحاظ اقتصادی و فناوری عقب نگه دارند تا بتوانند همچون دوران جنگ تحمیلی که ایران ضعف نظامی داشت، فشار وارد کنند.

وی خطاب به آمریکا و استکبار گفت: اگر معتقدید که نباید سلاح های پیشرفته در خاورمیانه باشد پس تمام سلاح هایی را که داده اید جمع کنید؛ چطور نگران سلاح ها و موشک های ایران هستید در صورتی که خود ناامنی ایجاد کرده و توزیع کننده سلاح های مختلف در منطقه هستید.

لاریجانی تاکید کرد: ما باید خودمان صاحب فناوری دفاعی باشیم چون کسی به فکر ما نخواهد بود و همچون دوران جنگ که این موضوع را ثابت می کند قدرت های بزرگ آرایش نظامی مقابل ایران داشتند، نمی توانند عمل کنند.

وی ادامه داد: اکنون ایران در منطقه حرف اول را می زند و تاثیرگذار است و این میزان افتخار و زندگی باشرف ایرانیان حاصل انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

لاریجانی گفت: امام خمینی صفحه طلایی در تاریخ ایران را رقم زد و در شرایطی که اسلام و بیم کودتا در ۱۲بهمن متصور بود، وارد کشور شد.

وی افزود: امام خمینی پس از ورود و سخنرانی کوبنده در بهشت زهرا وضعیت ایران را متحول کرد و در ادامه در اقدامی شجاعانه رهبر کبیر انقلاب در ۲۱ بهمن حالت پلیسی شهرها را نقض کرد و این موضوع نیز صحنه را به نفع انقلاب عوض کرد.

وی گفت: ۱۰ روز پرتلاطم و پرماجرا به نفع انقلاب رقم خورد و انقلاب اسلامی به عنوان یک حرکت بزرگ تاریخی مسلمین به ثمر رسید.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران به مسلمانان بینایی داد و حالت خمودی کشورهای اسلامی را زدود و چشم این کشورها را روشن کرد.

وی همچنین با اشاره به بمباران مدرسه زینیبه میانه در زمان جنگ تحمیلی گفت: رژیم بعث عراق با نهایت شقاوت در بین چشم های بین المللی و سکوت آنان نوگلان دبستانی و دبیرستانی را به خاک و خون کشید.

لاریجانی اظهار داشت: اکنون نیز آمریکا در یمن و فلسطین با ویران کردن مساجد و منابر و کشتار زنان، کودکان و نوجوانان جنایت های خود را ادامه می دهد.

وی افزود: پایه های این اقدامات و اهداف آن قدرت طلبی آمریکاست چون بر این اساس نمی خواهند کشورهای اسلامی روی پای خود بایستند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فشار ظالمانه اقتصادی آمریکا به ایران گفت: آمریکا فشار اقتصادی می آورد چون ما ضعف داریم اما اگر روزی قدرتمند باشیم دیگر تهدید اقتصادی هم رفع می شود.

وی یادآور شد: آمریکا از اینکه مردم ایران باعزت زندگی می کنند نارحت است چون این دوران با ۴۰ سال گذشته قابل مقایسه نیست؛ آن زمان ایران دست نشانده آمریکا بود و اکنون حرف اول را در منطقه می زند.

به گزارش ایرنا، مدرسه دخترانه زینیبه میانه در سال ۱۳۶۵ آماج بمباران هوایی جنگده های رژیم بعثی عراق قرا گرفت و ۴۲ شهید دانش آموز شهید شدند.

امروز مدرسه ۱۲ کلاسه بوعلی سینای میانه با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار و حضور رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر آموزش و پرورش به بهره برداری رسید. 

در ادامه همچنین با حضور علی لاریجانی مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره ۲ شهید مرسلی میانه در ۵۹۰ متر مربع زیربنا و با هزینه ۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.