محمد اسلامی در مراسم آغاز عملیات اجرایی زیرساخت های شهری و قطار برقی تهران-پردیس با تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: تکلیف ویژه ما کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی است و باید بتوانیم در جهت عمران و آبادانی کشور بیشتر و کارآمدتر از گذشته ایفای نقش کنیم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی عزت مردم، عمران سرزمین و تحقق شعار استقلال، آزادی جمهوری اسلامی را دنبال می‌کند.

وی با بیان این‌که باید به ارتقای کیفیت زندگی مردم توجه ویژه‌ای شود، تصریح کرد: شهرهای جدید باید تمام امکانات را داشته باشد تا مردم بتوانند زندگی آرامی را تجربه کنند. در این راستا به زیرساخت ها، حمل و نقل و کسب و کارهاست.

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این‌که چندین مرحله ساماندهی شهرک‌های صنعتی و واحدهای صنعتی تهران در دستور کار دولت بوده است، گفت: باید استقرارهای غیرضروری با طرح‌های مشوق دار در محیط‌های مجاز اسکان داده شوند.

اسلامی مجموع قراردادهای امروز را ۲,۰۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی همچنین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در بخش تولید مصالح ساختمانی در رکود هستیم و در تلاش برای ایجاد بازار برای تولیدکنندگان این بخش هستیم درباره کارت اعتباری مصالح ساختمانی افزود: امروز در بخش مصالح ساختمانی رکود داریم و کارت اعتباری برای این بوده تا سیستم ها و مشوق هایی را برای کنترل قیمت تمام شده مسکن اجرا کنیم.

وی ادامه داد: این طرح برای کاهش قیمت اقشار هدف اجرا می شود، در راهکار دوم نیز زمین هایی را به سازندگان واگذار می کنیم تا فعالیت آنها بازدهی اقتصادی داشته باشد.

به گفته وی، تلاش می کنیم با سهولت بیشتری مردم را خانه دار کنیم.