حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم تجدید میثاق هیأت دولت با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی با اشاره به مسیر بسیار خوب تاریخ انقلاب، گفت: پیشینیان ما کار بسیار بزرگی کردند. انقلاب اسلامی یک اتفاق بسیار بزرگ درتاریخ ملت های مسلمان و بلکه ملت های جهان بود. ما به گذشته خودمان افتخار می کنیم و سرمایه بزرگمان برای مسیر آینده را همان روزهای طلایی و درخشان می دانیم که ملت در عرصه سرنوشت خودش به رهبری امام کاری بسیار بزرگ و ارزشمند کرد.

او افزود: اما امروز نسل هایی که بعد از نسل های گذشته آمده اند باید با همان صلابت و البته قرائتی که مخصوص روزگار خودشان است این بار را به دوش بگیرند. امروز اثر رنگ و بوی صحبت امام شهیدان را باید در گفتار و کردار خودمان داشته باشیم. درس بزرگی که از امام گرفته ایم این است که همه باید به یک آرمان بزرگ که اعتلای نام اسلام و کشورعزیزمان است توجه کنیم.

وی با بیان اینکه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب روزهای مبارکی است، اظهار داشت: ان شاء الله سختی ها و تلخی هایی که بر اثر دشمنی های دشمنان و به خصوص دولت بی تدبیر و بد عهد آمریکا بر فضای اقتصادی کشور حاکم شده به لطف تلاش و همراهی همه مسئولین برطرف شود. برای عبور از این سدّ بزرگ یکایک مردم ایران باید دست در دست هم داشته باشند.

سید حسن خمینی تأکید کرد: ما با تفرق تا اینجا نیامده ایم؛ با وحدت به اینجا رسیده ایم. امام بزرگوارمان جمله ای داشتند و گفتند رمز پیروزی شما و رمز ادامه نهضت عبارت از اتکای به خدا و وحدت کلمه است. هیچ کس نباید دولت را تنها بگذارد و در این میدان سخت مبارزه خدای ناکرده احساس شماتت یا عقده گشایی را ببیند. ان شاء الله روزهای مبارک و شیرینی را در چهلمین سال انقلاب داشته باشیم.

وی در پایان گفت: از خدای متعال استدعا می کنیم که به دولت و کابینه توفیق بیشتر عنایت کند و سایه بلند مرتبه رهبر معظم انقلاب را بر سر کشور مستدام بدارد؛ تا «همه با هم» دست در دست هم این مسیر درخشان را ادامه دهیم.