روزنامه «نیویورک تایمز» در شماره روز شنبه خود مدعی شد که «دونالد ترامپ»‍ رئیس جمهور آمریکا و دستکم هفده نفر از همراهان و مشاورانش قبل از برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ ، بیش از صد بار با اتباع روس، واسطه‌ها و مقام‌های سایت افشاگر «ویکی لیکس»  تماس برقرار کرده‌اند.

نیویورک تایمز منابع تحلیل جدید خود را اسناد ارائه شده به کنگره، پرونده دادگاه‌ها و بررسی‌های تیم تحقیق ویژه در زمینه دخالت خارجی در انتخابات سال ۲۰۱۶ در آمریکا ذکر کرده است.

 در بخشی از این گزارش آمده است که حین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بیش از صد جلسه شخصی، تماس‌های تلفنی، پیام‌های متنی، رایانامه‌ و پیام‌های شخصی توییتری  بین طرفین رد و بدل شده بود. این در حالی است که ترامپ و تیمش بارها تماس با روس‌ها در انتخابات سال ۲۰۱۶ را انکار کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، تیم ویژه‌  بررسی دخالت در انتخابات آمریکا به ارتباط بین مشاوران ترامپ با موسسان سایت ویکی‌لیکس اشاره کرده است. بر اساس بررسی‌های این تیم، سایت مذکور هزاران رایانامه دموکرات‌ها  که از سوی روس‌ها پیش از برقراری انتخابات هک شده بود را  در آن برهه منتشر ساخت .

این روزنامه همچنین به برپایی چندین نشست به میزبانی «آراس آگارلوف» میلیاردر روسی و پسرش با ترامپ در مسکو  اشاره کرد.

 نیویورک تایمز در این رابطه به نام افرادی که با روس‌ها در تماس بودند اشاره کرد و نوشت: «راجر استون» دستکم هجده تماس، «مایکل کوهن»  و «دونالد ترامپ جونویر» دستکم هفده تماس، «جورج پاپادوپولوس» دستکم دوازده تماس ، «پاول مانفورت» و «جرد کوشنر» دستکم شش تماس و «مایکل فلین» دستکم پنج تماس با روس‌ها داشتند.