وینگر تیم ملی ایران که در لیگ برتر انگلیس و تیم برایتون به بازی مشغول است در گفتگو با کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره عملکرد تیم ملی و خودش صحبت های جالبی را انجام داده است. وی در خصوص تیم ملی ایران در این رقابت ها و احساسشان از حضور در مرحله نیمه نهایی گفت:« این برای ما یک حس فوق العاده است. ما به این امر واقفیم که تیم بسیار آماده ای در اختیار داریم و از حمایت شدید مردم ایران چه در داخل کشور و چه در امارات بهره می بریم و این موضوع برای ارائه یک فوتبال بهتر و مهیج تر به همه بازیکنان من جمله خود من بسیارانگیزه و قدرت بیشتری می دهد از طرفی می‌دانیم که انتظارات همیشه از ما بالاست. چون بازیکنان باکیفیتی داریم و تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه در تیم‌مان حضور دارند.»

جهانبخش در ادامه افزود:« همانطور که سرمربی ما همواره به آن تاکید دارد ما همیشه درهمه حال به صورت یک تیم رفتار می کنیم . ما در ترکیب تیم خود از هیچ ستاره ای بهره نمی بریم و این یکی از دلایلی است که می توانیم تیم بهتری باشیم و بتوانیم هر روز پیشرفت کنیم.ما با تیم بسیار خوبی به نام ژاپن بازی داریم و باید برای دیدار بعدی خود آماده شویم و امیدوارم بتوانیم در این مسابقات، تاریخ سازی کنیم.» تیم ملی فوتبال چین به نسبت هشت دیدار قبلی که در برابر تیم ملی ایران قرار گرفت نتوانست عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد و تا دقیقه ۳۱ دو گل از ایران دریافت کرده بود، گل سوم هم توسط انصاری فرد به دست آمد و این در حالی است که تیم ایران از ۵ بازی اخیر هنوز گلی دریافت نکرده است. نزدیک ترین احتمال برای گشوده شدن دروازه این تیم درهمان دقایق ابتدایی بازی برابر عمان بود که با واکنش بسیار خوب علیرضا بیرانوند، پنالتی احمد مبارک مهارشد. دیداری که در نهایت تیم ایران با نتیجه ۲-۰ به سود خود به پایان برد و علیرضا جهانبخش، زننده یکی از گل های ایران در آن بازی بود. سپس به بازی مقابل چین می رسیم.

علیرضا جهانبخش ، درباره آن بازی می گوید: «ما به عنوان یک تیم در بازی با چین، عالی کار کردیم. از ابتدای مسابقه تمام تلاش خودمان را به کار بستیم تا آن بازی را در کنترل خود بگیریم و به گل زود هنگام برسیم. در عین حال می دانستیم که این بازی برای ما از چه درجه اهمیتی برخوردار است. در دیدارمقابل عمانی ها با یک پنالتی که در دقیقه اول به حریف دادیم همه سورپرایز شدیم اما این بار نمی‌خواستیم به حریف اجازه خلق موقعیت بدهیم. به ثمر رساندن دو گل در نیمه نخست خیلی خوب بود. این اتفاق، کار را برای ما راحت‌تر کرد و تلاش کردیم کنترل بازی را در اختیار بگیریم. گل سوم ما هم کار را تمام کرد.» این مهاجم محجوب اهل گیلان، در باره این که آیا با تعویض شدن مشکلی دارد، همانطور که در بازی مقابل چین هم در دقیقه ۶۸ از بازی بیرون آمد اظهار کرد:« احساس بسیار خوبی دارم. این بازی سومی بود که به صورت متوالی در ترکیب ثابت تیم به میدان رفتم و این بازگشت به میادین و بازی کردن برای تیم ملی فوتبال کشورم حس فوق العاده ای به من می دهد. صادقانه بگویم، برای من فرقی نمی‌کند که به میدان بروم یا اینکه از بقیه اعضای تیم حمایت کنم. هر زمانی که فرصتی برای بازی برای پرچم کشورمان داشته باشم، تمام تلاشم را می‌کنم و جانم را برای پرچم ایران فدا می‌کنم.»