علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ۲۶ ساله تیم ملی فوتبال ایران که عضو باشگاه پرسپولیس تهران است و سابقه بازی در نفت تهران را دارد، در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات عملکرد فوق العاده‌ای داشت و در سایت ترانسفرمارکت ارزش این بازیکن یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورو (حدود ۲۳۰ میلیارد ریال) است.

بیرانوند گرانترین بازیکن باشگاه پرسپولیس محسوب می‌شود و هر چند تا سال ۱۴۰۰ با این تیم قرارداد دارد، اما شنیده می شد او در نیم فصل از جمع سرخپوشان جدا و لژیونر می شود. بیرانوند درصدد بود تا ابتدای لیگ هجدهم از پرسپولیس برود اما با درخواست برانکو ایوانکوویچ و حمیدرضا گرشاسبی در جمع سرخپوشان ماند و درصدد است تا نیم فصل از این تیم جدا شود.

البته صبح امروز برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات پرسپولیس اعلام کرد، چه کسی بیان کرده است که بیرانوند از پرسپولیس می‌رود و باید برای او جایگزینی پیدا کنیم؟ جانشینی برای او انتخاب نکردیم و نمی شود به سئوالات فرضی  و احتمالی جواب داد.

به نظر می رسد با این وضعیت، بیرانوند که در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا ستاره پرسپولیس بود و اکنون همراه با تیم ملی در جام ملت های آسیا عملکرد فوق العاده ای داشته است، در پرسپولیس می ماند و به تیم دیگری نمی رود.

البته شنیده می شود او از باشگاه بشیکتاش ترکیه پیشنهاد دارد و همچنین وحید امیری و سید مجید حسینی او را به ترابوزان اسپور ترکیه پیشنهاد دادند و باید دید اگر او می خواهد لژیونر شود به چه تیمی خواهد رفت.