نوده فراهانی در واکنش به اینکه اعلام شده است که کسبه سابق پلاسکو برای معافیت مالیاتی به اتاق اصناف مراجعه کنند، اظهار کرد: بنده به عنوان رئیس اتاق اصناف تهران در جریان نیستم و تا به امروز چیزی به ما ابلاغ نشده است اما از دولت می خواهیم که تکلیف کسبه پلاسکو را تعیین کنند تا از بلاتکلیفی در بیایند.

وی افزود:  اما طبق روال انجام شده در کارگروههای اتحادیه های مربوطه، قرار است ۳۰۰ میلیون تومان وام در اختیار آنها قرار گیرد که بعد از تشکیل پرونده در اتحادیه ها به اتاق اصناف مراجعه می کنند تا ما نیز آن را تایید کنیم.

رئیس اتاق اصناف: گرانی دست ما نیست؛ کسبه از ارزانی راضی‎ترند

 

 فراهانی درباره تنظیم بازار شب عید، گفت: اصناف تنها شبکه توزیع هستند و تامین کنندگان کالا، اصناف را به میان خود  راه نمی دهند؛ درصورتی که آنها (تامین کنندگان کالا)، کالای مورد نیاز مردم را تامین کنند، این قول داده می شود که برای توزیع ما به طور کامل آماده هستیم.

رئیس اتاق اصناف تهران ادامه داد: گرانی هیج ارتباطی به ما ندارد اما در صورتی که گران فروشی باشدبرخورد میکنیم و سازمان تعزیرات حکومتی نیز در این ارتباط فعالیت دارد.

وی تصریح کرد: اصناف برای فروش کالای خود یک ضرایب سود دارند تا محصول خود را بر اساس فاکتور خرید به فروش برسانند و مطمئن باشید که در صورتی که تخلفی در این باره صورت گیرد، برخورد میشود.

فراهانی درباره برگزاری نمایشگاه بهاره در تهران، گفت: هنوز هیچ تصمیمی درباره برگزاری نمایشگاه بهاره گرفته نشده است.

وی در پاسخ به اینکه یعنی در سال جاری برگزار نمی شود، گفت: هنوز برای این امر برنامه ریزی نشده است.

وی درباره برخورد سلیقه ای با برخورد با پوشاک قاچاق در بازار نیز گفت:در صورتی که قرار است که اصناف با موضوع قاچاق برخورد کنند باید با صفر تا صد این موضوع برخورد شود؛ پدیده شوم قاچاق عظمی جدی میخواهد و همه باید پای کار بیایند در غیر این صورت موفقیتی نخواهیم داشت.