به گزارش خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی سخنانی در افتتاحیه «کمپ روابط بین‌الملل» در استانبول گفت: برای سوریه همه برنامه‌ دارند اما همه که مانند ترکیه به فکر یکپارچگی ارضی، ثبات، صلح و آرامش سوریه نیستند.

وی با بیان این که سیاست خارجی ترکیه مبتنی بر ارزش‌های انسانی است، اظهار کرد: دونالد ترامپ تنها به منافع آمریکا در سوریه نگاه می‌کند. او شاید بتواند اکثر مردم آمریکا را راضی کند ولی متحدان این کشور در اروپا نگران سیاست‌های واشنگتن هستند.

چاووش‌اوغلو تصریح کرد: نباید فقط برای منافع خود اقدام کنیم. بلکه باید با تفکر برد-برد پیش برویم. ترکیه یکی از تأثیرگذارترین کشورهای عضو ناتو است و به روابط و اتحاد خود با ناتو ادامه خواهد داد.

او اضافه کرد: ترکیه در راستای منافع تمامی ملت‌های رنج‌دیده جهان اقدام می‌کند. سوریه شاهد هشت سال جنگ و آتش‌افروزی بوده است. این آتش را چطور خاموش خواهیم کرد؟

رییس دستگاه دیپلماسی ترکیه بیان کرد: سیاست ترکیه در سوریه تغییر نکرده است. تروریست‌ها از سوریه پاک‌سازی می‌شوند و صلح، آرامش و ثبات در این کشور برقرار خواهد شد. در نهایت آنچه مردم سوریه بخواهند، انجام خواهد شد.